Mieszkańcy powiatu ostródzkiego ponownie odpowiedzieli na apel oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostródzie. Dziś (24.02) odbyła się pierwsza marcowa akcja krwiodawstwa. Ponownie do naszego miasta przyjechali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Donacje tradycyjnie odbyły się w sali konferencyjnej Centrum Użyteczności Publicznej. Wszystko dzięki współpracy PCK ze Starostwem Powiatowym w Ostródzie.
Na apel oddziału rejonowego PCK w Ostródzie odpowiedziały 38 osób. Po kwalifikacji lekarskiej donacji poddało się 33 osoby. Dzięki temu pozyskano 14,850 litrów krwi! Poniżej przedstawiamy frekwencje z akcji, które odbyły się w tym roku.
Styczeń: 1 akcja, zgłoszonych 36 osób, zakwalifikowanych 29 osób, pozyskano 13,050 litra krwi,
Luty: 2 akcje, zgłoszonych 88 osób, zakwalifikowanych 75 osób, pozyskano 33,750 litrów krwi,
Marzec: dotychczas 1 akcja, zgłoszonych 38 osób, zakwalifikowanych 33 osób, pozyskano 14,850 litrów krwi.
Poniżej znajdziecie harmonogram akcji na 2025 rok.

Źródło: PCK Ostróda
- Ratowali biegacza. Wypadł z noszy, a przyczepka quada ratowniczego miała po nim przejechać

- Mikołaj Kęsik srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym!

- Prohibicja w gminie Miłomłyn. Między 22 a 6 rano nie kupisz tam alkoholu!

- Marketowi oszuści. Skroili ostródzki market budowlany na 1000 złotych!

- Strażacka Izba Pamięci Gminy Ostróda — Wójt Fijas odpowiedział na interpelację

- Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym

- Powiat ostródzki: Nowe oferty pracy (15-22.06)

- Adrian Przybyła wygrał X Półmaraton św. Jerzego. Świetny bieg Sandry Kopiczko

- Przysięga wojskowa w Morągu. Mamy nowych żołnierzy





