Kronika 112

REGION: JECHAŁ ZA SZYBKO, UDERZYŁ W DRZEWO I DACHOWAŁ. DOZNAŁ CIĘŻKICH OBRAŻEŃ

Ciężkich obrażeń doznał 25-letni mieszkaniec gm. Zalewo, który podróżując samochodem osobowym nie dostosował prędkości pojazdu i uderzył w przydrożne drzewo. 

Reklama

Wąska szosa z przydrożnymi drzewami w pobliżu wsi Śliwa w gminie Zalewo nie sprzyja kierowcom, którzy rozwijają zbyt duże prędkości. Łatwo tu o błąd, a chwila nieuwagi może wywołać bardzo poważne konsekwencje.  Nie pamiętał o tym 25-letni mieszkaniec gminy Zalewo, który najechał na pobocze, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, po czym uderzył w przydrożne drzewo doprowadzając w następstwie do wywrócenia auta na dach. Młody mężczyzna podróżował sam, doznał ciężkich obrażeń i  został przetransportowany helikopterem do szpitala przez lotnicze pogotowie.

Policja przypomina i przestrzega! Prędkość pojazdu, którym podróżujemy musi być zgodna z ograniczeniami jakie ustanowił zarządca drogi oraz adekwatna do warunków jakie na niej panują! Przekraczanie dozwolonej prędkości stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia kierującego oraz innych uczestników ruchu drogowego!

KPP Iława