Kronika 112

REGION: JEDNA OSOBA ZGINĘŁA W ZDERZENIU CYSTERNY Z OSOBÓWKĄ NA DK16

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na DK-16 na wysokości miejscowości Rzeck. 

Reklama

Wczoraj 31 lipca około godziny 6:30 na drodze krajowej nr 16 na wysokości m. Rzeck doszło do wypadku dwóch aut – ciężarowego dafa i osobowego opla, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł 20-letni kierowca auta osobowego. 53-letni mężczyzna siedzący za kierownicą auta ciężarowego trafił do szpitala.

Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe, m.in. Policja, Straż Pożarna oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. W czynnościach uczestniczy również prokurator a także policyjny technik kryminalistyki.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym oplem, który jechał w kierunku Biskupca, na prostym odcinku drogi w pewnym momencie zaczął zjeżdżać na przeciwną stronę jezdni, po której w kierunku Olsztyna poruszał się ciężarowy daf wraz z cysterną. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierowca ciężarowego dafa w celu uniknięcia zderzenia używał świateł drogowych oraz sygnału dźwiękowego – zjechał również maksymalnie do prawej krawędzi jezdni, lecz mimo to nie udało mu się uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka oplem.

53-letni kierowca pojazdu ciężarowego w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana..

W ustalaniu przyczyn wypadku i roli w nim pojazdu ciężarowego biorą udział inspektorzy ITD z Olsztyna. Funkcjonariusze zabezpieczyli tachograf z pojazdu ciężarowego na potrzeby postępowania prokuratorskiego. Z urządzenia będą zgrane dane dotyczące czasu jazdy kierowcy i prędkości pojazdu ciężarowego w momencie zdarzenia.

Źródło: PW-M, ITD