Kronika 112

ZATRZYMANO 19-LATKA PODEJRZANEGO O POBICIE I ZABICIE PÓŁROCZNEGO PSA

Policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o zabicie psa. Mężczyzna miał wrzucić do kanału worek, w którym znajdował się 6 miesięczny mieszaniec rasy owczarka niemieckiego.

REKLAMA

Worek z nieżywym zwierzęciem został znaleziony w sobotę 10 października 2020r. w okolicach pochylni Oleśnica pod Pasłękiem.

Zwierzę było zawinięte w 2 worki związane sznurkiem. O tej sytuacji powiadomiono policję, a także Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psi Raj w Pasłęku.

„Dzisiaj z kanału w okolicach Krasina zostały wyłowione zwłoki suki . Zwierzę było zawinięte w 2 worki związane sznurkiem, na jego ciele byly ślady pobicia. Szukamy informacji do kogo mogło należeć, oraz innych informacji związanych z tym czynem.” – niedługo potem pojawił się taki wpis na stronie internetowej Psiego Raju.

To właśnie okazało się bardzo pomocne przy ustaleniu sprawcy. Sprawą zajęła się elbląska policja, a dokładnie asp. Iga Sozoniuk, która prowadzi postępowania związane ze znęcaniem się nad zwierzętami.

Na podstawie informacji zatrzymano młodego mężczyznę, który posiadał takiego psa. Policjanci podczas przeszukania w jego domu znaleźli m.in. dowody świadczące, że mężczyzna mógł dokonać tego przestępstwa.

Co więcej, znaleziono również zdjęcie mężczyzny z żywym psem. W czwartek (15.10.2020r.) 19-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, co doprowadziło do śmierci zwierzęcia.

Za taki czyn może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.