Modernizacja stacji kolejowej w Ostródzie na ostatniej prostej. Prace mają zakończyć się do końca sierpnia tego roku. Podczas tej inwestycji mieliśmy kilkukrotnie zamykany ruch drogowy w centrum miasta. Wszystko było spowodowane układaniem nowych torów. Po ostatnich pracach wykonanych w listopadzie ubiegłego roku zapewniano, że remont przejazdów kolejowych w Ostródzie zostanie wykonany wiosną. Wiemy, że to nieaktualne.
Ostatnie prace były w listopadzie!
Ostatni remont przejazdów kolejowych w Ostródzie odbył się jesienią ubiegłego roku. 5 listopada otwarto ruch na skrzyżowaniu torowiska z ulicą Czarnieckiego. Po kilku dniach, w nocy z 13 na 14 listopada zamknięto skrzyżowanie torów z ulicą 11 listopada. Wówczas zapewniano, że stan przejazdów nie jest docelowy, a wiosną 2026 roku zostaną przeprowadzone finalne prace.
Prace na obu przejazdach w centrum miasta będą kontynuowane. Jesteśmy na etapie finalnych uzgodnień projektów prac. Termin ponownego zamknięcia przejazdów nie został jeszcze określony, natomiast zależy nam, aby zmiany w ruchu drogowym trwały jak najkrócej. Ostateczny termin zostanie podany stosownym jednostkom Miasta Ostróda z odpowiednim wyprzedzeniem. Zapewniał jesienią 2025 roku rzecznik PKP PLK, Przemysław Zieliński.
Remont ma być, ale nie wiadomo kiedy
W komentarzach pod naszymi materiałami zadajecie pytania. Bardzo to cenimy, bo codzienną pracę dziennikarską wykonujemy dla Was. Ostatnio poruszyliście temat zapewnień PKP PLK w sprawie remontu przejazdów kolejowych. Zwróciliśmy się ze stosownym zapytaniem i otrzymaliśmy odpowiedź od Tomasza Łotowskiego z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
W zakresie przejazdów kolejowo-drogowych w Ostródzie, kontynuujemy uzgodnienia z władzami miasta odnośnie możliwości wykonania prac dodatkowych oraz harmonogramu robót. Zależy nam, aby prace nie wpłynęły negatywnie na ruch w sezonie turystycznym.
Odbyliśmy też rozmowę telefoniczną z Panem Tomaszem. Dodał, że na chwilę obecną Spółka nie ma określonego wykonawcy remontu. Nie jest przesądzone czy prace wykona firma modernizująca stację kolejową w Ostródzie. Wiadomo jedynie, że prace mają być wykonane w tym roku po sezonie turystycznym. Zostają nam zatem 4 ostatnie miesiące roku.




Najważniejsze jest to, że nikt o przejazdach kolejowych w Ostródzie nie zapomniał a zmianie uległ jednie czas, w którym ktoś poprawi komfort podróżowania przez centrum naszego miasta. Macie może namiar na dobrego mechanika? Przyda się do wykonania remontów podwozia w naszych samochodach.




