Rozbójnicy Miłakowa zatrzymani. Dwóch mężczyzn 11 maja pobiło mieszkańca Miłakowa i zabrało mu telefon komórkowy. Policjanci potrzebowali 3 dni, żeby namierzyć sprawców. Teraz odpowiedzą przed sądem. Na razie 28 i 32-latek trafili do aresztu.
Rozbójnicy z Miłakowa – policja szukała ich 3 dni
Do zdarzenia związanego z pobiciem mężczyzny na terenie Miłakowa doszło 11 maja. Po tym jak zawiadomienie wpłynęło do miłakowskich policjantów natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawców. Dzięki swojej determinacji i dociekliwości oraz przy współpracy z morąskimi kryminalnych szybko wytypowali i zatrzymali dwóch sprawców odpowiedzialnych za dokonanie rozboju na mężczyźnie przebywającym na terenie Miłakowa. 28 i 32-latek działając wspólnie i w porozumieniu pobili mężczyznę, a następnie zabrali mu telefon komórkowy warty 7500 zł i usiłowali również wymusić na nim przekazanie pieniędzy w kwocie 1000 zł.
14 maja 2025 roku obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali również skradziony telefon komórkowy, który ukryty był niedaleko posesji jednego ze sprawców. Podczas zatrzymania u 32-latka mundurowi znaleźli narkotyki. Jakby tego było mało okazało się również, że 32-latek nie stosuje się do orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi i dalej wsiada za kierownicę swojego auta.
Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obydwóm zatrzymanym zarzutu rozboju i usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Przy czym 32-latek usłyszał zarzut ten w warunkach tzw. multirecydywy, ponieważ odbywał już za podobne czyny karę pozbawienia wolności. Ten sam mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków i niestosowania się do wyroku sądu. Obydwaj mężczyźni podczas przesłuchania nie kwestionowali swojej winy.
Mając na względzie wagę zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wnioskowali o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, co spotkało się z aprobatą prokuratury i sądu. O dalszym losie obu mężczyzn zadecyduje wkrótce sąd.

Źródło: KPP Ostróda
Po więcej najnowszych informacji z Ostródy i powiatu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda.
- Diabelski Młyn w Ostródzie. Miasto wydzierżawiło działkę. Znamy szczegóły!

- Dom Harcerza w Ostródzie będzie sprzedany. Zlecono wycenę!

- Ratowali biegacza. Wypadł z noszy, a przyczepka quada ratowniczego miała po nim przejechać

- Mikołaj Kęsik srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym!

- Prohibicja w gminie Miłomłyn. Między 22 a 6 rano nie kupisz tam alkoholu!

- Marketowi oszuści. Skroili ostródzki market budowlany na 1000 złotych!

- Strażacka Izba Pamięci Gminy Ostróda — Wójt Fijas odpowiedział na interpelację

- Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym

- Powiat ostródzki: Nowe oferty pracy (15-22.06)

- Adrian Przybyła wygrał X Półmaraton św. Jerzego. Świetny bieg Sandry Kopiczko

- Przysięga wojskowa w Morągu. Mamy nowych żołnierzy

- Muzeum PRL w Ostródzie otwarte!






