Site icon Nasz Głos Ostróda

Rozbudowa sieci ciepłowniczej w Ostródzie

Rozbudowa sieci ciepłowniczej w Ostródzie

Rozbudowa sieci ciepłowniczej w Ostródzie

Rozbudowa sieci ciepłowniczej w Ostródzie to ważna inwestycja, którą prowadzie Miejskie Przedsieiorstwo Energetyki Cieplnej. Nowa nitka ciepłociągu będzie pomocna szczególnie przy usuwaniu awarii i corocznych konserwacjach sieci.

Rozbudowa sieci ciepłowniczej w Ostródzie

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ostródzie pozyskało dotację w wysokości 5 295 061,92 złote. Pieniądze pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szacunkowo cała inwestycja wyniesie 8 180 550,00 złotych. Za te pieniądze zostanie przeprowadzona modernizacja miejskiej sieci ciepłowniczej. Powstanie również ponad 2,5 kilometra nowego ciepłociągu.

Miejska spółka wymienia w ramach inwestycji następujące zadania:

Inwestycja przyczyni się do zwiększenia efektywności systemu ciepłowniczego, poprawy jakości powietrza oraz komfortu mieszkańców.

Inwestycje sieciowe ograniczą nam straty. Będziemy robić przecisk pod torami kolejowymi żeby zlikwidować ciepłociąg biegnacy pod kładką. Te prace, które toczą się w obrębie Stapińskiego i Wyspiańskiego to jest pewien bypass. Odbiorcy p otej stronie torów będą mieć bezpieczeństwo, że nawet w przypadku awarii czy prac konserwacyjnych będziemy mieć drugą nitkę i dostawy będą niezagrożone. Mówi prezes MPEC w Ostródzie, Wojciech Zalewski.


Po więcej najświeższych informacji z Ostródy i regionu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda .
Kliknij i bądź na bieżąco — newsy, wideo i kulisy lokalnych spraw.
Exit mobile version