Trwa różowy październik. Miesiąc poświęcony na profilaktykę nowotworową a w szczególności raka piersi. Z tej okazji do wspólnych badań mammograficznych w Ostródzie zachęcały ostródzkie amazonki. Centrum Profilaktyki Chorób Piersi mieszczące się w przychodni zdrowia przy ulicy Kościuszki 2 było otwarte również dziś (25.10). Wszystko po to, żeby ułatwić paniom przeprowadzenie tego podstawowego badania przesiewowego.
Daj sobie szanse na spokojne życie – trwa różowy październik!
Trwa różowy październik, miesiąc, w którym większą uwagę zwraca się na profilaktykę nowotworów raka piersi. Wbrew stereotypowej opinii mogą na nie zapadać nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. W naszym powiecie wsparciem dla chorujących osób jest Ostródzkie Towarzystwo Amazonek. Dziś (25.10) Centrum Profilaktyki Chorób Piersi mieszczące się w przychodni zdrowia przy ulicy Kościuszki 2 było otwarte. Wszystko dzięki współpracy Amazonek z grupą NU-MED.
Zawsze u nas na takim dodatkowym dniu na badania mammograficzne mamy komplet. Trwa różowy październik dlatego zwracamy szczególną uwagę na profilaktykę. Właśnie to krótkie i proste badanie jest najlepszym przykładem zadbania o własne zdrowie. W grupie NU-MED mamy nie tylko misję leczenia, ale również zapobiegania. Każda Pani z grupy wiekowej 45-74 lata może do nas przyjść bez skierowania. Pozostałe Panie zapraszamy do Poradni Onkologicznej w celu uzyskania skierowania. Mówi Joanna Hincman, koordynatorka onkologiczna / opiekun pacjenta.
Centrum Profilaktyki Chorób Piersi w Ostródzie mieści się na drugim piętrze przychodni zdrowia przy ulicy Kościuszki 2. To pracownia mammograficzna i poradnia onkologiczna.

Po więcej najnowszych informacji z Ostródy i powiatu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda.




