Ruszyła budowa nowych kolumbariów w Ostródzie. Tym razem inwestycja jest prowadzona na cmentarzu przy ulicy Chrobrego. Przybędzie ponad 60 nowych nisz na urny z prochami. Na nowe kolumbaria będzie jednak trzeba jeszcze poczekać.
Ruszyła budowa nowych kolumbariów w Ostródzie
Budowa nowych kolumbariów to efekt dużego zainteresowania tego typu pochówkiem wśród mieszkańców Ostródy. Wolnych — tradycyjnych miejsc, przynajmniej na cmentarzu przy ul. Chrobrego brakuje, więc decyzja o kremacji i wykupienie miejsca w kolumbarium jest najrozsądniejszym wyjściem, żeby swoich zmarłych bliskich móc odwiedzać na cmentarzu w granicach miasta. Miejska Administracja Budynków Komunalnych (MABK) w Ostródzie buduje dwa nowe kolumbaria przy ul. Chrobrego.
Każde z nich będzie miało po trzydzieści trzy nisze, w których będzie można umieścić po cztery urny — mówi Agnieszka Przytomska, Kierownik ds. Cmentarzy Komunalnych MABK w Ostródzie. – W obecnym kolumbarium są jeszcze wolne miejsca, ale ze względu na duże zainteresowanie, zdecydowaliśmy się zbudować dwa kolejne. Oba zostaną oddane do użytku w sierpniu tego roku.
W dwóch nowych kolumbariach będzie mogło zostać umieszczonych 264 urn, co powinno na jakiś czas zaspokoić potrzeby związane z pochówkiem w Ostródzie. Na razie nieplanowana jest budowa nowych miejsc na urny na cmentarzu przy ulicy Spokojnej. Cena za wykup jednej niszy (na 4 urny) w kolumbarium w Ostródzie wynosi 7,5 tysiąca złotych na cmentarzu przy ulicy Spokojnej oraz 10 tysięcy na cmentarzu przy. ul. Chrobrego. Jest to kwota opłacana jednorazowo, na wieczność.






/-migi/




