Site icon Nasz Głos Ostróda

Ruszyła naprawa budynku po pożarze na plaży miejskiej w Ostródzie

Ruszyła naprawa budynku po pożarze na plaży miejskiej w Ostródzie

Ruszyła naprawa budynku po pożarze na plaży miejskiej w Ostródzie

To dobre wiadomości dla mieszkańców i turystów! Ruszyła naprawa budynku po pożarze na plaży miejskiej w Ostródzie. Do zdarzenia doszło 23 stycznia. Wówczas zastępy straży pożarnej zostały wezwane do ugaszenia budynku wypożyczalni sprzętu. Teraz rozpoczęły się prace naprawcze dachu w tym potrzebnym obiekcie z punktu widzenia funkcjonowania plaży nad jeziorem Drwęckim.

Pożar od fajerwerków

Do zdarzenia doszło 23 stycznia. W budynku, zlokalizowanym przy plaży, w rejonie ulicy Turystycznej, nieopodal hotelu Lake Hill Mazury Resort & SPA pracowało kilka zastępów straży pożarnej. Szybko, bo już po kilku dniach ustalono przyczynę pojawienia się ognia. Było to zaprószenie od odpalanych fajerwerków. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Ruszyła naprawa budynku po pożarze na plaży miejskiej w Ostródzie

Budynek przez kilkanaście dni stał niezabezpieczony. Wówczas znalazły się pieniądze na kupienie zwykłej folii w markecie budowlanym. Tak obiekt przestał kilka miesięcy.

Tak jeszcze w piątek 8 maja wyglądał budynek wypożyczalni sprzeętu na miejskiej plaży nad jeziorem Drwęckim.

Naprawa budynku po pożarze ruszyła w tym tygodniu. Firma na zlecenie Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przystąpiła do rozbiórki spalonego poszycia dachowego. Cześć nadpalonych elementów zdecydowano się pozostawić i do nich przykręcić nowe drewniane elementy konstrukcyjne.


Po więcej najświeższych informacji z Ostródy i regionu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda .
Kliknij i bądź na bieżąco — newsy, wideo i kulisy lokalnych spraw.
Exit mobile version