Samorząd

KARTA OSTRÓDZKA – TRWA JEJ WYDAWANIE MIESZKAŃCOM

Jednym z tematów poruszonych podczas wczorajszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta była Karta Ostródzka.

Jestem przekonany, że w momencie,  gdy wrócimy do w miarę normalnego funkcjonowania, ta karta będzie bardzo przydatna i pomoże nam zwiększyć wsparcie dla ostródzkichm przedsiębiorców i firm – powiedział Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak. – Chciałbym, żeby ta karta, która należy się każdemu mieszkańcowi, była narzędziem zwiększenia obrotów i zapoznania z ofertami przedsiębiorców, naszych jednostek miejskich, Centrum Kultury, OCSiR czy spółek miejskich. Dzięki tej karcie będzie można wspólnie identyfikować się tym, że jesteśmy mieszkańcami Ostródy i dzięki temu korzystać z pewnych upustów.

Jak podkreślił Burmistrz, jest po rozmowach z wieloma przedsiębiorcami, którzy chcą wejść w ten program i w nim uczestniczyć. Zakres obowiązywania kart będzie rósł – chodzi o imprezy czy sklepy dające upusty. Dzięki temu zarówno mieszkańców, jak i przedsiębiorcy odniosą korzyść i będzie to dla nich wartość dodana. ,

Program „Karta ostródzka” powstał z myślą o mieszkańcach Ostródy. Na chwilę obecną wydano 164 karty. Przypuszczamy, ze ma to związek z sytuacją epidemiczną, gdyż nie każdy mieszkaniec ma możliwość wydrukowania sobie wniosku z internetu. Takie osoby przyjmujemy w Urzędzie Miasta – poinformowała Izabela Długosz, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich.

O kartę może ubiegać się osoba, która jest zameldowana lub mieszka na terenie miasta Ostróda. Powinna ona się zgłosić do Urzędu Miasta lub pobrać wniosek ze strony internetowej. Po jego wypełnieniu dołącza pierwszą stronę PIT-37, który mówi o tym, gdzie dana osoba jest zameldowana lub zamieszkuje. Osoba, która nie ma dochodu może uzyskać zaświadczenie z Urzędu Skarbowego. Emeryci, renciści, którzy nie rozliczają się w Urzędzie Skarbowym mogą otrzymać z ZUS-u PIT-40a.

Dzięki karcie już można uzyskać zniżki na basen, korty tenisowe, lodowisko, muzeum w Ostródzie. Będą przysługiwać także zniżki na biletowane imprezy miejskie i usługi przedsiębiorców.

Karta wydawana jest bezpłatnie jest imienna. Osoba posługująca się nią powinna mieć przy sobie dowód osobisty lub legitymację szkolną czy studencką.

Główną ideą tego pomysłu jest promocja miasta, usług realizowanych przez nasze instytucje publiczne i lokalnych przedsiębiorców.

Szczegóły i wniosek o wydanie Karty Ostródzkiej

REKLAMA