Samorząd

KONTROLA CBA W URZĘDZIE MIASTA PRZEDŁUŻONA O 3 MIESIĄCE

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, kontrola CBA w Urzędzie Miasta, badająca zakup przez miasto wybranych nieruchomości za poprzedniej kadencji, kiedy burmistrzem Ostródy był Czesław Najmowicz, została przedłużona o kolejne trzy miesiące.

Przypomnijmy, że 17 grudnia funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego z delegatury w Białymstoku weszli do Urzędu Miasta w Ostródzie rozpoczynając tym samym kontrolę dotyczącą zakupu przez miasto wybranych nieruchomości za poprzedniej kadencji.

Przeprowadzony na zlecenie nowych władz Ostródy audyt w wielu punktach zwracał uwagę na możliwość – mówiąc eufemistycznie – niezachowania odpowiedniej staranności przez poprzedników. Audyt dotyczył, między innymi, zakupu i sprzedaży nieruchomości przez miasto.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego badają transakcje związane z zakupem miejskiego mienia. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, chodzi przede wszystkim o teren tzw. Autodromu, będącego wcześniej pod lupą audytorów.

Prace funkcjonariuszy CBA miały zakończyć się w marcu 2020 roku, teraz zostały przedłużone o kolejne 3 miesiące – do czerwca.

REKLAMA