Samorząd

PILNE! FUNKCJONARIUSZE CBA W URZĘDZIE MIASTA. DZIAŁALNOŚĆ NAJMOWICZA POD LUPĄ SŁUŻB

REKLAMA

Dziś (17.12.2019) do Urzędu Miasta w Ostródzie weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego z delegatury w Białymstoku. CBA rozpoczęło tym samym kontrolę dotyczącą zakupu przez miasto wybranych nieruchomości za poprzedniej kadencji, kiedy burmistrzem Ostródy był Czesław Najmowicz.

Przeprowadzony na zlecenie nowych władz Ostródy audyt w wielu punktach zwracał uwagę na możliwość – mówiąc eufemistycznie – niezachowania odpowiedniej staranności przez poprzedników. Audyt dotyczył, między innymi, zakupu i sprzedaży nieruchomości przez miasto. O niektórych budzących wątpliwości transakcjach można było przeczytać na naszych łamach już wcześniej.

We wtorek do urzędu weszli kontrolerzy z Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którzy zbadają najbardziej – ich zdaniem – kontrowersyjne ruchy związane z transakcjami miejskiego mienia. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, chodzi przede wszystkim o tereny w tzw. czerwonych koszarach, będące wcześniej pod lupą audytorów.

Prace funkcjonariuszy CBA mają zakończyć się w marcu 2020 roku.

Do sprawy będziemy wracać.

CBA – Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jego głównym zadaniem jest zwalczanie korupcji na styku działania sektora publicznego i prywatnego. Zgodnie z art. 2 ustawy o CBA do właściwości Biura należy rozpoznawanie, zapobieganie i wykrywanie przestępstw, ściganie ich sprawców, prowadzenie działań kontrolnych, analitycznych i prewencyjnych.

za: www.CBA.gov.pl

REKLAMA