Samorząd

POROZUMIENIE W SPRAWIE KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ W GMINIE OSTRÓDA

REKLAMA

Jak podaje Miasto Ostróda, od stycznia 2020 roku komunikacja miejska będzie kontynuować przewozy na trasach w gminie wiejskiej. Udało się osiągnąć porozumienie!

Burmistrzowi Zbigniewowi Michalakowi udało się wypracować porozumienie z gminą wiejską i jej wójtem, Bogusławem Fijasem w sprawie tzw. wozokilometra, czyli kwot jakie gmina wiejska będzie dopłacać do kursowania ostródzkich autobusów na jej terenie. Zasady zostały ustalone podczas wczorajszego spotkania obu włodarzy oraz Prezesa Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej Sp. z o.o Jakuba Urbanowicza. Sfinalizowanie rozmów i podpisanie umowy zaplanowane jest po podjęciu stosownej uchwały przez Gminę wiejską Ostróda około 20-go grudnia.

To nie były łatwe negocjacje dla nas, ani łatwe chwile dla wielu mieszkańców korzystających z komunikacji autobusowej. Tym niemniej musieliśmy uporządkować finansowanie transportu autobusowego tak, aby na transport łożyli sprawiedliwie wszyscy korzystający, a nie tylko sami mieszkańcy miasta. To się – mimo wielu trudności udało, w efekcie autobusy będą kursować na terenie gminy wiejskiej. Specyfika miasta wymaga m.in. sprawnej komunikacji publicznej i to udało się osiągnąć. Formalna umowa zostanie podpisana po podjęciu uchwały przez Gminę wiejską Ostróda. – komentuje całą sprawę Zbigniew Michalak na swoim profilu facebookowym.

Wygląda na to, że przez dłuższy czas mieszkańcy gminy Ostróda mogą być spokojni o transport publiczny. Miejmy nadzieję, że włodarze staną na wysokości zadania i dotrzymają wspólnych postanowień.

Miasto Ostróda

REKLAMA