Samorząd

REFERENDUM W OSTRÓDZIE NIE ODBĘDZIE SIĘ W PLANOWANYM TERMINIE!

Planowane na 29 marca referendum w Ostródzie nie odbędzie się w planowanym terminie. 

Jak poinformowała nas starszy specjalista Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu Marzena Matczuk, decyzja została już podjęta. Na początku przyszłego tygodnia Komisarz Wyborczy wyda postanowienie o zawieszeniu terminu.

Decyzja o  zmianie terminu została podjęta z kilku powodów.

Do  elbląskiej delegatury wpłynęły pisemne rezygnacje ośmiu członków Obwodowej Komisji Wyborczej w Ostrodzie. Jednocześnie Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu wysłała zapytanie do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostródzie prośbę o opinię dotyczącą przeprowadzenia referendum w tym terminie.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostródzie odpowiedział, że w Polsce wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. Dlatego ze względu na bezpieczeństwo członków komisji, uczestników referendum i możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa nie rekomenduje przeprowadzenia referendum.

W związku z tym wysłane zostało pismo  do Krajowego Biura Wyborczego i Państwowej Komisji Wyborczej o zawieszenie terminu referendum.

Jak udało się nam dowiedzieć, Krajowe Biuro Wyborcze przychyliło się do tej opcji.

Nowy termin nie jest na tę chwilę znany, zostanie on wyznaczony po ustaniu przesłanek, czyli de facto po uspokojeniu się sytuacji epidemicznej.

REKLAMA