Samorząd

REFERENDUM W OSTRÓDZIE W NIEDZIELĘ 29 MARCA – BRZYDKI START KAMPANII

REKLAMA

Dziś (10 lutego) Komisarz Wyborczy w Elblągu wydał postanowienie o przeprowadzeniu referendum gminnego w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Ostróda przed upływem kadencji. Datę referendum wyznaczono na niedzielę 29 marca.

Tymczasem rozpoczęła się kampania referendalna. Czyżby od nieczystych zagrywek referendystów?

Kampania ostródzkiej opozycji, która robi wszystko co w ich mocy, by odwołać demokratycznie wybranego burmistrza Michalaka zaczęła być, czego można było się spodziewać, nieczysta. Na portalu Facebook założony został profil “Zbyszek Michalak moim burmistrzem” (którego print screen prezentujemy poniżej) , który, jak mówi sam włodarz miasta, nie ma z jego obozem niczego wspólnego.

“Na Facebooku pojawiło się konto, które ma wprowadzać w błąd Wszystkich Mieszkańców Ostródy, którzy popierają Zbigniew Michalak – Burmistrz Miasta Ostróda. Założyło je ŚRODOWISKO REFERENDYSTÓW , którzy chcą wmówić ludziom aby poszli zagłosować przeciwko odwołaniu. Ma to na celu zwiększenie frekwencji i odwołanie NASZEGO BURMISTRZA.

ZASADA JEST PROSTA. KTO POPIERA ZBYSZKA MICHALAKA NIE IDZIE NA REFERENDUM. #nieidęnareferendum” – czytamy na profilu “Ostróda za Michalakiem”.

To dopiero początek kampanii referendalnej, którą grupa chcąca przewrotu w Ostródzie prawdopodobnie będzie tylko wzmacniać. Możemy spodziewać się bezpardonowych ataków na Michalaka i jego rodzinę, tak jak miało to miejsce np. w 2012 roku, podczas poprzedniego referendum.

– Zależy nam na tym, by odwołać Michalaka za wszelką cenę – usłyszeliśmy nieoficjalnie od jednego z referendystów.

Ile jeszcze razy ostródzianie zostaną – podobnie jak dziś – wprowadzeni w błąd? Dzisiejsza “akcja” tylko potwierdza i pokazuje prawdziwe zamiary oponentów – sianie zamętu i zamieszania, zamiast jasnych zasad i rozwoju.

Taki profil, nie mający nic wspólnego z Burmistrzem Zbigniewem Michalakiem pojawił się dziś na facebooku

REKLAMA