Samorząd

SZYBKA REAKCJA BURMISTRZA – POSIEDZENIE MIEJSKIEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

REKLAMA

W związku z aktualną napiętą sytuacją epidemiologiczną, Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak brał dziś (7 marca) rano udział w spotkaniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, a wieczorem zwołał posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Miasto i Burmistrz reagują na ciągle rozwijający się problem, który niepokoi wielu mieszkańców Ostródy.

Na porannym spotkaniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Wojewoda Warmińsko-Mazurski omówił działania poszczególnych służb i stan ich przygotowania w kontekście zagrożenia koronawirusem. Wcześniej Wojewoda nie informował Burmistrza o przekształceniu całego ostródzkiego szpitala w Oddział Zakaźny i wynikające z tego konsekwencje dla ostródzian.

Mimo, że Zbigniew Michalak przebywa aktualnie na zwolnieniu lekarskim, w poczuciu odpowiedzialności w aktualnej sytuacji kryzysowej, wziął udział w dzisiejszym spotkaniu u Wojewody, a następnie zwołał posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Sytuacja, z którą obecnie się spotykamy, (zamkniecie szpitala dla ostródzian, którzy nie są podejrzani o możliwość zarażenia koronawirusem) nie miała precedensu w ostatnich latach. W tej chwili mieszkańcy Miasta i powiatu wymagający hospitalizacji muszą szukać pomocy w ościennych szpitalach, chociażby w Morągu, Iławie czy Olsztynie. Dlatego nie dziwi, ze reakcja Burmistrza na tak trudna sytuację jest błyskawiczna. Na spotkaniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego omówiono bieżącą sytuację w Ostródzie.

Obecnie u żadnego z mieszkańców Ostródy nie podejrzewa się zarażenia koronawirusem. Mimo to Miasto wraz ze służbami monitorują aktualną sytuację na bieżąco i w razie potrzeby będą informować mieszkańców o ważnych kwestiach związanych z ważnymi dla ostródzian kwestiami medycznymi.

Od teraz takie spotkania Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego będą odbywały się regularnie, a także w razie potrzeby dodatkowo, by w każdej chwili móc reagować na aktualną sytuację. 

Miasto przypomina:

POWIADOM TELEFONICZNIE:

  • jeśli w ciągu 14 dniu byleś/byłaś w miejscu gdzie występuje koronawirus i zaobserwowałeś/-aś u siebie gorączkę, kaszel, duszności, i problemy z oddychaniem – zadzwoń ☎️ 89 646 08 70.
  • w przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się bezpośrednio do najbliższego oddziału zakaźnego – numer telefonu ☎️ 89 646 06 70.

Natomiast, jeśli masz jakiekolwiek pytania, podajemy numer na infolinię NFZ ☎️☎️☎️ 800 190 590.

Foto: Miasto Ostróda

REKLAMA