Sport

SOKÓŁ OSTRÓDA ZDOBYWA WOJEWÓDZKI PUCHAR POLSKI!!!

Sokół Ostróda zdobył Wojewódzki Pucharem Polski! Oznacza to, że będzie reprezentował Warmińsko-Mazurski Zwiazek Piłki Nożnej w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski!

Reklama

W Lidzbarku Warmińskim odbył się tegoroczny mecz finałowy Wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym Sokół Ostróda zmierzył się ze Zniczem Biała Piska

Zespoły rozpoczęły decydujące starcie u Puchar w składach:

Sokół Ostróda: Niezgoda, Żwir, Wicki, Mazurowski, Zimmer, Święty, Dobosz, Brzuzy, Gajda, Rugowski, Okuniewicz.

Znicz Biała Piska: Radzikowski – Dzienis, Molski, Kosiński, Denert, Kuśnierz, Furman, Fiedorowicz, Kossyk, Jambrzycki, Giełażyn.

Do przerwy Sokół Ostróda prowadził 2:1, po dwóch bramkach Okuniewicza. Trzeba przyznać, ze podopieczni trenera Piotra Jacka mieli przewagę, choć nie stwarzali zbyt wielu sytuacji bramkowych. Spokojnie jednak wykorzystywali błędy rywala. Po pierwszej bramce dla ostródzian rywalom udało się wyrównać – strzelcem bramki dla Znicza Giełażyn. Ponownie na prowadzenie ostródzian wyprowadził strzałem z rzutu karnego Piotr Okuniewicz.

Po przerwie Sokół kontrolował grę, a piłkarze Znicza nie byli w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką ostródzian. Nawet jeśli udawało im się oddać strzał, to nie miał żadnych problemów z jego obroną bramkarz Sokoła Błażej Niezgoda. W 82 minucie dobrą okazję na podwyższenie wyniku miał Tomasz Gajda, jednak jego mocny strzał z około 18 metrów poszybował nad poprzeczką.

Znicz miał jeszcze dobrą okazję do wyrównania w 90 minucie, jednak strzał zawodnika z Białej Piskiej okazał się za lekki.

Tym samym po kilku latach piłkarze Sokoła znów wznieśli w górę Wojewódzki Puchar Polski i w nagrodę zagrają w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski.

Rywalem Sokoła w 1/32 Pucharu Polski będzie zdobywca Śląskiego Wojewódzkiego Pucharu.

Foto: Youtube WMZPN