Sport

LIDER NIE ZWALNIA TEMPA! SOKÓŁ POKONAŁ RUCH

Szóste kolejne zwycięstwo w rozgrywkach III ligi zanotowali w niedzielę w Wysokiem Mazowieckim piłkarze Sokoła Ostróda. Trójkolorowi pokonali miejscowy Ruch 2:1, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera III ligi. Wszystkie gole w tym spotkaniu padły w pierwszej połowie spotkania.

REKLAMA

Ostródzianie przystąpili do spotkania 7 kolejki bez sześciu podstawowych zawodników. W składzie zabrakło kontuzjowanych Roberta Hirsza, Piotra Okuniewicza, Dawida Pietkiewicza i Piotra Ziółkowskiego, zaś nie w pełni zdolni do gry Robert Chwastek i Andrzej Łyszyk usiedli na ławce rezerwowych. W związku z tym duet trenerski Piotr Kołc/Jarosław Kotas miał dość małe pole do manewru.

Spotkanie rozpoczął groźny atak miejscowych. Już w 7 minucie groźne uderzenie Daniela Samluka obronił Kacper Leszczyński, który pomimo wpadek w dwóch ostatnich meczach dostał kolejną szansę na występ między słupkami ostródzkiej bramki. Sokół objął prowadzenie już po pierwszym groźniejszym wypadzie pod bramkę Ruchu. Po składnej akcji duetu Brzuzy i Rynkowski, piłkę z pięciu metrów do siatki wpakował Paweł Tomkiewicz. Gospodarze szybko doprowadzili do remisu, bo już w 22 minucie, po błędzie defensywy Trójkolorowych, gola na remis zdobył 18-letni Eryk Matus. Gdy wydawało się, że do przerwy będziemy mieli remis, Sokół ponownie wyszedł na prowadzenie w 45 minucie. Przed polem karnym do bezpańskiej piłki dopadł Michał Stryjewski, zdecydował się na strzał, a piłka – po rykoszecie – wylądowała w bramce Ruchu.

Po zmianie stron przewagę przejęli gospodarze, jednak w ich akcjach brakowało jakości. Pochwalić należy dobrze zorganizowaną obronę Sokoła, która nie pozwalała na zbyt wiele dłużej utrzymującym się przy piłce zawodnikom z Wysokiego Mazowieckiego. Nieźle dysponowany był w niedzielę Kacper Leszczyński, który odpokutował winy z poprzednich spotkań, raz ostródzian uratowała też poprzeczka.

Przed zawodnikami Sokoła intensywny tydzień. Już w środę zagrają w 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski w Kazanicach z miejscowym Jordanem, na co dzień występującym w A-klasie. W sobotę czeka ich zaś mecz na szczycie III ligi. Trójkolorowi podejmą wtedy swojego imiennika – Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Ruch Wysokie Mazowieckie – Sokół Ostróda 1:2 (1:2)

0:1 – Tomkiewicz (13), 1:1 – Matus (22), 1:2 – Stryjewski (45)

Sokół: Leszczyński, Brzuzy, Otręba, Wicki, Żwir, Stryjewski, Kołc, Wasiluk, Rynkowski (72 Wojciechowski), Kubicki, Tomkiewicz