Sport

SOKÓŁ OSTRÓDA POKONAŁ PIERWSZOLIGOWCA Z OLSZTYNA W SPARINGU

W rozegranym dziś, w sobotę 8 sierpnia meczu sparingowym Sokół Ostróda pokonał na własnym boisku pierwszoligowy Stomil Olsztyn 2:0.

REKLAMA

Obydwa zespoły potraktowały spotkanie jak możliwość przetestowania zawodników, w całym meczu było sporo zmian.

W przekroju całego meczu według nas lepiej prezentował się Sokół. Pierwsza bramka dla ostródzian padła w 21 minucie, gdy po rzucie wolnym bramkarz Stomilu popełnił błąd, wyszedł do dośrodkowania i został uprzedzony przez Wojciecha Mazurowskiego, który strzałem głową trafił do siatki.

Druga bramka padła już 4 minuty później. Dawid Wolny po świetnej akcji ostródzian strzałem z około 13 metrów po raz drugi pokonał bramkarza olsztynian.

Obydwa zespoły miały jeszcze kilka niezłych okazji, jak np, świetny strzał z rzutu wolnego Tomasza Gajdy w 41 minucie. W końcówce kilka błędów i nerwowości w szeregach obrony ostródzian, Stomil przycisnął szukając honorowej bramki. Nacisk przyniósł skutek i w 89 minucie z dwóch metrów do własnej bramki trafił zawodnik testowany w Sokole. Stomil cały czas naciskał, jednak kolejne bramki już nie padły.

Ostatecznie drugoligowiec z Ostródy pokonał pierwszoligowca ze Stomilu 2:1.

Z perspektywy kibica trzeba przyznać, ze dzisiejsze spotkanie może napawać kibiców Sokoła optymizmem. Gra Sokoła wyglądała nieźle i poza ostatnimi 10 minutami ostródzianie zasłużyli w pełni na zwycięstwo.

Sokół – Stomil 2:0

Bramki:

Sokół – 21′ – Mazurowski, 25′ Wolny

Stomil – 89′  – zaw. test (sam)

Foto: Sokół TV