Sport

SOKÓŁ WYGRYWA TRZECI SPARING Z RZĘDU

W trzecim meczu towarzyskim Sokół Ostróda pokonał w Cetniewie III-ligowy Bałtyk Gdynia 2:0. Kolejny sparing Sokół rozegra w środę 5 lutego, a przeciwnikiem będzie IV-ligowy Jaguar Gdańsk. Początek meczu o godz. 17:30.

Reklama

Od piątku Sokół przebywa na obozie w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. I już pierwszego dnia piłkarze obyli 2 intensywne jednostki treningowe. Następnego dnia o 11:00 zmierzyli się z III-ligowym Bałtykiem Gdynia i odnieśli przekonywujące zwycięstwo 2:0.

Sobotnie spotkanie z perspektywy trybun obserwowali m.in. obecny wiceprezes Bałtyku, a wcześniej prezes PZPNu Michał Listkiewicz czy też były trener Widzewa Łódź, GKS Katowice i Olimpii Grudziądz Jacek Paszulewicz, aktualny prezes gdyńskiego klubu.

Już w początkowych minutach meczu Sokół mógł objąć prowadzenie, ale strzały Karola Żwira i Piotra Kołca były niecelne. Po upływie 30 minut Sokół zdobył pierwszą bramkę. Krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie Łukasza Świętego, zgranie Krzysztofa Wickiego i testowany dziś środkowy obrońca strzałem z głowy pokonał byłego bramkarza naszej drużyny Michała Bartkowiaka. Tuż przed przerwą podopieczni Piotra Kołca wyprowadzili szybką kontrę, po której Robert Chwastek dograł do Piotra Ziółkowskiego, a wychowanek Sokoła ładnym strzałem zza pola karnego umieścił piłkę w siatce.

W przerwie sztab szkoleniowy Sokoła dokonał 7 zmian w składzie. Nasza drużyna w dalszym ciągu przeważała, a bliscy zdobycia kolejnych bramek byli Hubert Otręba, Andrzej Łyszyk i testowany w drugiej połowie napastnik.

Sokół Ostróda – Bałtyk Gdynia 2:0 (2:0)

źródło: sokolostroda.com

foto: s28