Sport

Co słychać w Sokole?

REKLAMA

Poniedziałek 16 lipca rozpoczął drugi tydzień przygotowań pierwszej drużyny do rozgrywek III ligi. Pierwszy mecz ligowy rozegrany zostanie najprawdopodobniej w sobotę 11 sierpnia o godz. 18:00. Rywalem Sokoła Ostróda będzie wówczas Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

 

W dzisiejszym treningu wzięło udział 18 zawodników, w tym 4 piłkarzy testowanych. Sztab szkoleniowy szuka zawodników na kilku pozycjach i nie jest wykluczone, że w najbliższych dniach na testach pojawią się nowi piłkarze.

 

W tym tygodniu drużyna będzie trenować raz bądź dwa razy dziennie. Zajęcia odbywać się będą na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Wyszyńskiego oraz na boisku na osiedlu Plebiscytowym.

 

Poza treningami drużyna w najbliższym tygodniu rozegra 2 mecze sparingowe. W środę 18 lipca o godz. 18:00 w Mławie Sokół zagra z IV-ligową Mławianką. A już w sobotę 21 lipca na głównej płycie przy ul. 3 Maja 18 w Ostródzie zmierzy się z I-ligowym Stomilem Olsztyn. Początek tego meczu o godz. 15:00.

 

Rezerwy zaczęły treningi

W poniedziałek odbył się pierwszy trening zespołu rezerw ostródzkiej drużyny. Trenerem drużyny został ostródzianin Michał Maj. W premierowych zajęciach wzięło udział 18 zawodników. Nie jest to koniec selekcji, a chętnych do gry w ostródzkich barwach Sokół zaprasza na kolejne treningi. Najbliższy odbędzie się we czwartek 19 lipca o godz. 18:30 na bocznym boisku przy ul. 3 Maja 18 w Ostródzie.

 

Pierwszym oficjalnym meczem rezerw będzie starcie w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski. 28 lipca w rundzie wstępnej Pucharu na własnym boisku rezerwy Sokoła podejmą Ewingi Zalewo.

 

Źródło: Sokół Ostróda

REKLAMA