Sport

I OTWARTE MISTRZOSTWA W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR WÓJTA GMINY OSTRÓDA

REKLAMA

I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda odbyły się 31. sierpnia w Kajkowie. W tegorocznych debiutanckich dla gminy Ostróda zawodach udział wzięło 50 zawodników i zawodniczek.

Po ważeniu zawodnicy podzieleni zostali na kategorie wagowe. Oprócz lokalnych siłaczy do rywalizacji przystąpili zawodnicy z różnych zakątków naszego kraju m.in. Malborka, Grudziądza, czy Starogardu Gdańskiego.

Rywalizacja przebiegała w następujących kategoriach wagowych: 75 kg, 82,5 kg, 90 kg, 100 kg, 110 kg, 120 kg i +120 kg. Siłacze podczas zawodów pokazali wyjątkową moc dźwigając ogromne ciężary. Największy ciężar, który udało się wycisnąć to aż 242,5 kg! Tego osiągnięcia dokonał Marek Makarewicz, reprezentujący barwy “Siła” Bartoszyce.

Organizatorzy postanowili wybrać najmłodszego i najstarszego zawodnika mistrzostw. Najmłodszym okazał się Dominik Wiśniewski z klubu GRYZZLI TEAM Wirwajdy (12 lat), a najstarszym Kazimierz Tamiłowski z miejscowości Słonecznik (71 lat).

Ponadto, podczas imprezy odbyła się dodatkowa konkurencja – wyciskanie odważników 2×17,5 kg siedząc. Zawodnicy rywalizowali w dwóch przedziałach wagowych: do 75 kg i +75 kg. W niższej kategorii zwyciężył Kamil Szaramowicz, zaś w wyższej swoją dominację potwierdził Artur Wiśniewski (GRYZZLI TEAM Wirwajdy).

Po zakończonej rywalizacji odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród. Zawodnicy, którzy uplasowali się na podium otrzymali puchary, medale, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Artur Wiśniewski, inicjator mistrzostw.

Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za liczny udział, a także wszystkim sponsorom i osobom, które pomagały w organizacji przedsięwzięcia. Zawody śmiało można uznać za udane.

Wyniki wagowo

Wyniki open

Źródło: www.gminaostroda.pl

EM

REKLAMA