Sport

II ZAWODY SIŁOWE POLICJANTÓW Z OSTRÓDY W WYTRZYMAŁOŚCIOWYM WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC

REKLAMA

W Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się II Zawody Siłowe o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie w Wytrzymałościowym Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Do rywalizacji przystąpiło dziesięciu ostródzkich policjantów. Zwycięzcą okazał się st. sierż. Piotr Kwiatkowski, który ponad 140 razy podniósł ciężar odpowiadający połowie masy jego ciała.

W sobotę w Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się II Zawody Siłowe o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie w Wytrzymałościowym Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Organizatorami zmagań była Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie oraz Policyjny Klub Sportowy „MAZURY”. Sędzią głównym zawodów był zawodowy instruktor sportów siłowych i fitness – Piotr Joniec.

Do rywalizacji przystąpiło 10 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Zawody polegały na wykonaniu jak największej liczby powtórzeń w wyciskaniu połowy masy swojego ciała. Do zaliczenia jednego powtórzenia niezbędne było dotknięcie ciężarem klatki piersiowej a następnie wyciśnięcie go do całkowitego wyprostu ramion. Do zmagań policjanci podchodzili w dwóch seriach. Wygrać miał ten, który wykona łącznie najwięcej powtórzeń.

Po zaciętej walce, różnicą jednego punktu, pierwsze miejsce w zawodach zajął st. sierż. Piotr Kwiatkowski, który podniósł ciężar łącznie 141 razy. Tuż za nim, z wynikiem 140 powtórzeń znalazł się sierż. Paweł Surowiec. Trzecie miejsce należy do st. asp. Marka Olszewskiego, który podniósł ciężar łącznie 137 razy.

Puchar, medale oraz dyplomy w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie, wręczył Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego kom. Bartosz Bałabon.

źródło i zdjęcia: KPP Ostróda

EM

REKLAMA

REKLAMA