Sport

JUNIORKI SMS-a OSTRÓDA TRZECIE W ĆWIERĆFINALE MISTRZOSTW POLSKI

Górny Śląsk a dokładniej Opole, było jednym z tegorocznych gospodarzy ćwierćfinałowego turnieju siatkarskich Mistrzostw Polski Juniorek. Do tego elitarnego grona awansowały zawodniczki SMS Ostróda. Podopieczne Michała Michalaka zajęły na tej imprezie trzecie miejsce.

W opolskim ćwierćfinale MP wzięło udział 6 drużyn. Do turnieju półfinałowego mogły awansować tylko dwie ekipy.

Początek turnieju był bardzo udany dla ostródzianek. W pierwszym pojedynku pokonały gospodynie – AZS UNI OPOLE 3-0. Następnego dnia niestety przegrały z APS Rumia 1-3. Mimo porażki zachowały szansę na walkę o miejsca, które dawały przepustkę do półfinałów Mistrzostw Polski.

W meczu o finał opolskiego turnieju zmierzyły się z MKS Kalisz i doznały kolejnej porażki. Po tej przegranej straciły szansę na turniej półfinałowy, jednak została jeszcze walka o trzecie miejsce w opolskiej imprezie. Podopieczne Michała Michalaka wykorzystały szansę wygrywając z MKS Koszalin i brązowy medal ćwierćfinałów przyjechał do Ostródy. Warto dodać, że najlepszą libero turnieju została ostródzianka Julia Baranowska.

Swoje ćwierćfinałowe turnieje juniorów rozegrali też panowie. Ostródę reprezentowali również siatkarze SMS, którzy swoje mecze rozgrywali w Gdańsku. Niestety panowie, podobnie jak juniorki, nie pojadą na półfinały. Ostródzianie zajęli bowiem 5 miejsce.

migi, fot: SMS Ostróda

REKLAMA