Sport

WYCHOWANEK AP OSTRÓDA KACPER SEZONIENKO NAJLEPSZYM STRZELCEM LECHII GDAŃSK DO LAT 18

REKLAMA

Drużyna Lechii do lat 18 znalazła się w środku tabeli Centralnej Ligi Juniorów Starszych po rundzie jesiennej. W 16 meczach Biało-Zieloni wywalczyli 21 punktów, a najlepszym strzelcem zespołu okazał się wychowanek Akademii Piłkarskiej Ostróda Kacper Sezonienko, który pokonał bramkarzy rywali aż 9 razy.

Przypomnijmy, że pochodzący z Lichtajn zawodnik przeszedł w sierpniu na zasadzie transferu definitywnego do Lechii Gdańsk. W poprzednim roku był wypożyczony z Akademii Piłkarskiej Ostróda do tej drużyny Ekstraklasy.

Kacper przyszedł na swój pierwszy trening do Akademii Piłkarskiej w wieku 8 lat. Obecnie ma 16, ale zupełnie nie przeszkadza mu to występować ze starszymi o rok lub dwa zawodnikami. Wciąż popisuje się swoim niewątpliwym talentem. W pamiętnym meczu z drużyną WKS Śląsk Wrocław Kacper Sezonienko zaaplikował rywalom aż 5 bramek! To osiągnięcie bardzo przybliżyło go do końcowego sukcesu i bycia najlepszym strzelcem drużyny.

W najbliższym czasie musimy się skupić na okresie przygotowawczym. Chcemy dobrze go przepracować, bo tylko wtedy będziemy mogli walczyć o górną część tabeli – podsumował rundę jesienną Kacper Sezonienko. 

źródło i zdjęcie: lechia.pl

REKLAMA