Sport

KACPER SEZONIENKO PODPISAŁ PIERWSZY PROFESJONALNY KONTRAKT Z LECHIĄ GDAŃSK

Wychowanek Akademii Piłkarskiej Ostróda, aktualnie reprezentujący barwy Lechii Gdańsk podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z tym zespołem.

Pochodzący z podostródzkich Lichtajn Kacper swoją przygodę z futbolem rozpoczął w wieku 8 lat w klubie AP Ostróda, którego jest wychowankiem.  Od początku jego trenerem był Maciej Czerkawski.

Do Biało-Zielonych trafił w czerwcu 2018 roku i od samego początku pokazywał się z bardzo dobrej strony, m.in. w meczu Centralnej Ligi Juniorów strzelając 5 bramek Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.

Był trzykrotnie powołany na Letnią Akademię Młodych Orłów dla najzdolniejszych młodych piłkarzy. Zadebiutował też w reprezentacji Polski  do lat 17, gdzie niedawno zdobył pierwszą bramkę w spotkaniu z Norwegią.

Napastnik Lechii jest w grupie młodych graczy, którzy trenują z pierwszym zespołem. Pojechał z drużyną na obóz do Turcji, gdzie brał udział w meczach kontrolnych. Obecnie Kacper trenuje także w zespole rezerw, uczestnicząc w meczach drużyn U-18 oraz U-23.

Kontrakt, który Kacper podpisał z Lechią będzie obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku.

Źródło: Lechia Gdańsk, red

REKLAMA