Sport

KADECI SMS-A NA TRZECIM MIEJSCU, KADETKI CZWARTE W ĆWIERĆFINAŁACH MP

W ostatni weekend odbyły się turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski kadetów i kadetek w siatkówce z udziałem zespołów ostródzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Kadeci na podium

Kadeci SMS Ostróda świetnie rozpoczęli swój turniej, który odbył się w Policach, zwyciężając w obu pojedynkach grupowych. Najpierw pokonali gospodarzy z Chemika Police 3:1, a następnie 3:0 odprawili zespół Tęczy Gubin/Krosno Odrzańskie. Dzięki tym dwóm zwycięstwom awansowali do strefy finałowej, tu niestety nie poszło już tak dobrze.

Najpierw, po zaciętej walce – choć wynik na to nie wskazuje – ulegli Wifamie Łódź 0-3, by w ostatnim swoim spotkaniu podczas turnieju przegrać 1:3 z Norwidem Częstochowa.

Ostatecznie ostródzianie uplasowali się na 3 miejscu w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski. Niestety awans do półfinałów uzyskały pierwsze dwa zespoły.

SMS Ostróda – kadeci: Miron Piwowarczyk, Michał Wolak, Hubert Siwkowski, Jakub Siwkowski, Jakub Kostkowski, Remigiusz Chrobak, Wiktor Lemański, Paweł Grusanc, Dawid Puzio, Wiktor Zawadzki, Adrian Baranowski, Wojtek Bondar, Mateusz Antczak. Trenerzy: Grzegorz Białek, Jakub Michalak

Kadetki tuż za podium

W Kaliszu swój turniej rozgrywały kadetki SMS-a. Osłabione ze względu na grypę tanio skóry nie sprzedały.

W pierwszym spotkaniu nie dały szans Trzynastce z Zielonej Góry, wygrywając 3:0, niestety w drugim meczu grupowym sytuacja się odwróciła i tym razem nasze zawodniczki uległy, także 3:0 Stali Mielec.

W strefie finałowej przyszły dwie kolejne porażki – z MKS Kalisz i BKS Bielsko-Biała i ostatecznie ostródzianki zakończyły turniej na czwartym miejscu. Podobnie jak w przypadku chłopców, awans do turniejów półfinałowych uzyskały dwa najlepsze zespoły turnieju.

SMS Ostróda: Michalina Zapolska, Amelia Kosobucka,Sandra Kaczmarek, Oliwia Kirpsza, Kornelia Kuberska, Julia Burdyn, Anna Gulan, Oliwia Orłowska, Nikola Bil, Wiktoria Kuczkowska, Milena Igielska, Dominika Hołubiec Trenerzy: Michał Michalak Agnieszka Michalak

Obydwu ostródzkim zespołom należą się gratulacje za dobry wynik i postawę.

Foto: SMS Ostróda

REKLAMA