Sport

MISTRZOSTWA CZAS ZACZĄĆ! WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK POD ZNAKIEM SPORTU W OSTRÓDZIE

Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji ruszyło z nowym projektem, skierowanym do aktywnych mieszkańców miasta. Wrzesień i październik będą miesiącami, w których ostródzianie rywalizować będą w 5 konkurencjach w Sportowych Mistrzostwach Ostródy.

Jak informuje OCSiR, rywalizacja sportowców z miasta rozpocznie się od turnieju siatkówki plażowej, który rozegrany zostanie 7 września na Plaży Miejskiej nad Jeziorem Sajmino. Tydzień później, 14 września, na kortach przy ul. 3 Maja o Mistrzostwo Ostródy powalczą tenisiści ziemni. Ostatni akcent mistrzostw pod „gołą chmurką” to zawody piłki nożnej, które odbędą się na Stadionie Miejskim przy ul. Wyszyńskiego 21 września.

Później, już w październiku, sportowcy przeniosą się pod dach hali OCSiR przy ul. Kościuszki 22A. Najpierw o tytuł najlepszego w mieście zagrają tenisiści stołowi (5 października), a sportowe dwa miesiące zakończy turniej siatkówki (19 października).

Turnieje tenisa, tenisa stołowego i siatkówki plażowej odbędą się z podziałem na kategorie wiekowe. Dla biorących udział przewidziana jest woda oraz posiłek. Najlepsze drużyny i zawodnicy otrzymają medale oraz nagrody rzeczowe. W zawodach mogą brać udział sportowcy powyżej 16 roku życia.

Nowa inicjatywa OCSiR już na samym początku spotkała się z dużym entuzjazmem mieszkańców.

– Wreszcie będzie okazja trochę porywalizować, świetna inicjatywa – mówi nam Pan Adam, który chce zagrać zarówno w zawodach tenisa ziemnego jak i stołowego. – Brakowało do tej pory w mieście takich imprez, mało było zwłaszcza okazji żeby pograć w ping-ponga, a kiedyś Ostróda była stolicą tej dyscypliny – dodaje.

Nowy dyrektor OCSiR, Tadeusz Czyczel wraz ze swoimi pracownikami już teraz zapowiada, że Sportowe Mistrzostwa Ostródy będą imprezą cykliczną.

Wychodzimy z tym projektem w 690-lecie miasta. Przez miesiące letnie w Ostródzie trwa sezon kulturalno-rozrywkowy, a my jesień chcemy powitać na sportowo. Zaczynamy w tym roku, ale mamy nadzieję, że mistrzostwa się przyjmą i będziemy je kontynuować również w kolejnych latach – informuje nas Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji.

PLAN SPORTOWYCH MISTRZOSTW OSTRÓDY

7.09.2019 – Mistrzostwa w Siatkówkę Plażową
Plaża Miejska nad Jeziorem Sajmino

14.09.2019 – Mistrzostwa w Tenisa Ziemnego
Korty przy ul. 3 Maja

21.09.2019 – Mistrzostwa w Piłkę Nożną
Stadion przy ul. Wyszyńskiego

5.10.2019 – Mistrzostwa w Tenisa Stołowego
Hala przy ul. Kościuszki

19.10.2019 – Mistrzostwa w Siatkówkę
Hala przy ul. Kościuszki

Dokładne informacje na temat zapisów oraz regulaminy będą publikowane na stronie www.ocsir.pl oraz w mediach społecznościowych Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. My również przyłączamy się do akcji i będziemy zarówno informować Was o wynikach sportowej rywalizacji jak i – kto wie – może i sami się poruszamy!

REKLAMA