Sport

NOMINACJE DLA PRZEDSTAWICIELI POWIATU OSTRÓDZKIEGO DO NAGRÓD WMZPN

REKLAMA

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej przedstawił wczoraj nominacje do nagród, które wręczone zostaną podczas piłkarskiej Gali WMZPN. Podsumowujące rok 2019 wydarzenie odbędzie się 13 grudnia 2019 roku w Mrągowie. Wśród nominowanych do nagród nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego powiatu, którzy znaleźli się tam w sporym gronie. Głosować możemy na fanpagu WMZPN

Przedstawiamy nominowanych z naszego powiatu:

SPONSOR ROKU (w sumie 13 nominowanych):

Ostróda Yacht (Sokół Ostróda)

Główny sponsor trzecioligowego Sokoła Ostróda. Ostróda Yacht to największy w Polsce, a także, jako część francuskiego koncernu Groupe Beneteau, w Europie, budowniczy jachtów i łodzi rekreacyjnych. Jachty i łodzie, pod markami handlowymi Jeanneau i Beneteau, Ostróda Yacht dostarcza żeglarzom do portów na wszystkich kontynentach. Firma jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej, światowego lidera w produkcji jachtów i łodzi rekreacyjnych i sportowych. Z Sokołem firma Ostróda Yacht związana jest od 13 lat. Widać, że zarządzający Ostróda Yacht połknęli piłkarskiego bakcyla i z roku na rok rozwijają swoje zaangażowanie sponsorskie. Dzięki temu Sokół pod względem organizacyjnym i finansowym jest jednym z najstabilniejszych trzecioligowców, a w tym sezonie mocno walczy o awans do II ligi.

Zakład Produkcji Drzewnej KACZKAN (Kaczkan Huragan Morąg)

Tytularny sponsor trzecioligowego Huraganu Morąg. Firma “KACZKAN” jest działającą od ponad 30 lat firmą rodzinną, która produkuje wysokiej jakości podłogi drewniane: parkiety lite, parkiety dwuwarstwowe, deski podłogowe oraz deski tarasowe. Z Huraganem firma związana jest od ponad 20 lat. Jej Prezes Józef Waldemar Kaczkan jest prawdziwym pasjonatem futbolu. Oprócz sponsorowania Huraganu, zasiadał również w jego Zarządzie i pełnił funkcję Prezesa. Obecnie jest Prezesem Honorowym i w dalszym ciągu zapewnia Huraganowi organizacyjną i finansową stabilność. Huragan natomiast odwdzięcza mu się bardzo dobrą grą i po gorszej wiośnie, bardzo dobrze spisuje się w rozgrywkach III ligi.

Na sponsora roku głosujemy tutaj dając like pod odpowiednim logo firmy

SAMORZĄD ROKU (w sumie 7 nominowanych)

Gmina Ostróda

Jedna z najbardziej piłkarskich gmin w naszym województwie. Na jej terenie siedzibę ma 5 klubów zrzeszonych w WMZPN: „okręgówkowe” Płomień Turznica i Kormoran Zwierzewo, A klasowe LKS Tyrowo i Iskra Smykówko oraz B klasowa Mewa Smykowo. Wójt Bogusław Fijas to prawdziwy pasjonat sportu. W ostatnich latach doprowadził do mniejszej lub większej modernizacji wszystkich boisk piłkarskich na terenie gminy. W 2019 roku gmina rozpoczęła budowę boisk treningowych w Idzbarku i Samborowie, a także na bieżąco dbała o pozostałe boiska leżące na jej terenie. Oprócz infrastruktury Gmina Ostróda dba również o bieżące funkcjonowanie klubów poprzez dotowanie drużyn seniorskich i młodzieżowych. Jest głównym, a czasami nawet jedynym sponsorem.

Na samorząd roku głosujemy tutaj dając like pod odpowiednim herbem

KLUBOWY MARKETING ROKU (w sumie 8 nominowanych)

Sokół Ostróda

Za: bardzo aktywną działalność na facebooku, materiały video, fotogalerie, infografiki, pozyskiwanie sponsorów

Na najlepszy klubowy marketing roku głosujemy tutaj dając like pod odpowiednim zdjęciem

WYDARZENIE ROKU: (w sumie 5 nominowanych)

Turniej młodzieżowy „Ostróda Cup U-12”

Największy młodzieżowy turniej piłkarski na Warmii i Mazurach. O jego skali niech świadczy fakt, że pracuje przy nim blisko 30 wolontariuszy (!), a w organizację zaangażowany jest samorząd oraz okoliczne firmy! Areną zmagań Ostróda CUP jest Stadion Miejski w Ostródzie. Od kilku lat organizatorzy ściągają na swój kompleks piłkarski najlepsze drużyny z polski uzupełniając stawkę zespołami z zagranicy. W 2019 roku podczas VI edycji turnieju do Ostródy przyjechały takie zespoły jak: Karpaty Lwów, Wisła Płock, czy Jagiellonia Białystok. Oprócz samych rozgrywek prowadzonych na czterech boiskach ogromne wrażenie robi cała otoczka wokół turnieju: otwarcie i losowanie w amfiteatrze, branding obiektów, czy ceremonia wręczenia bardzo atrakcyjnych nagród.

Na wydarzenia roku głosujemy tutaj dając like pod zdjęciem wydarzenia

LIGOWIEC ROKU (w sumie 8 nominacji)

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona)

Zeszłoroczna zmiana klubu wyszła temu zawodnikowi na dobre, ponieważ ze swoją drużyną awansował po barażach do Serie A, a jego były klub ogłosił bankructwo. Dobra postawa na zapleczu Serie A zaowocowała transferem definitywnym za ok. 3,5 miliona Euro z Benfiki Lizbona (wcześniej grał we włoskiej ekipie na zasadzie wypożyczenia). Po awansie wystąpił w 6 meczach, zaczynając 3 z nich w podstawowej jedenastce, zaś w Serie B w tym roku zagrał w 19 spotkaniach i zdobył jedną bramkę.

Na ligowca roku głosujemy w tym albumie dając like pod zdjęciem poszczególnego zawodnika

DZIAŁACZ ROKU  (w sumie 8 nominowanych)

Jerzy Sarnecki (Sokół Ostróda)

Ostoja ostródzkiego III-ligowca. Od wielu lat jest z klubem na dobre i na złe. Zawsze miły, serdeczny i uśmiechnięty. Pomocny i życzliwy dla wszystkich. Zbudował klub, który od 8 lat z powodzeniem radzi sobie w III lidze i zgłasza aspiracje do awansu do II ligi. W tym roku kierowany przez niego Sokół spisuje się rewelacyjnie i po rundzie jesiennej zajmuje pierwsze miejsce w tabeli III ligi.

Na działacza roku głosujemy tutaj, dając like pod odpowiednim zdjęciem.

MŁODZIEŻOWIEC ROKU (w sumie 10 nominacji)

Oliwia Czarnecka (AS Stomil Olsztyn)

Pochodząca z podostródzkiego Samborowa zawodniczka II-ligowej drużyny AS Stomil Olsztyn jest mocnym punktem piłkarskiej reprezentacji Polski U-15 dziewcząt. Młoda piłkarka w swoim ostatnim występie strzeliła dwa gole – był to zwycięski (3:1) mecz z Czechami.

Klaudiusz Krasa (Olimpia Elbląg)

Wychowanek Kaczkana Huragan Morąg, z którego przeniósł się do Legi Warszawa w barwach Olimpii Elbląg występuje od 2018 roku. Osiemnastoletni pomocnik na boiskach II Ligi rozegrał w tym roku 17 spotkań. Do tego dołożył 3 mecze w rozgrywkach Pucharu Polski.

Adam Paliwoda (Kaczkan Huragan Morąg)

Wychowanek Stomilu Olsztyn od poprzedniego sezonu broni barw Kaczkana Huragan Morąg. Dwudziestoletni obrońca w tym roku zagrał w aż 33 meczach na poziomie III Ligi, z czego 29 w pełnym wymiarze czasowym.

Oskar Rynkowski (Sokół Ostróda)

Pierwsze piłkarskie szlify zbierał w Olimpii Elbląg skąd przeniósł się do Gdańska. Od tego sezonu występuje w Sokole Ostróda. 20-latek jest podstawowym napastnikiem lidera III ligi. Wystąpił w 17 spotkaniach (15 w pierwszym składzie), w których strzelił 5 bramek.

Na młodzieżowca roku głosujemy tutaj, dając like pod odpowiednim zdjęciem.

DRUŻYNA ROKU (w sumie 7 nominowanych)

Sokół Ostróda

Obecny lider tabeli III ligi grupy pierwszej – taki opis w zupełności wystarczyłby, żeby uzasadnić nominację tej ekipy w kategorii „Drużyna Roku 2019”. Ostródzianie także przyzwoicie radzili sobie wiosną br. Ponadto Sokół zwyciężył w klasyfikacji Pro Junior System w sezonie 2018/2019, dzięki czemu do budżetu wpłynęła znaczna kwota pieniężna z tego tytułu. Jak dotąd w sezonie 2019/2020 „Sokoły” przegrały tylko dwa spotkania, czyli najmniej w lidze, zatem w Ostródzie mogą realnie myśleć o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej, o ile utrzymają formę z rundy jesiennej.

Na drużynę roku głosujemy tutaj, dając like pod odpowiednim zdjęciem.

TRENER ROKU (w sumie 8 nominowanych)

Piotr Kołc (Sokół Ostróda)

Szkoleniowiec aktualnego lidera III ligi grupy 1. Od połowy 2019 r. jest zarówno trenerem jak i zawodnikiem ostródzkiej ekipy. Na 17 spotkań w III lidze jego drużyna jedynie dwukrotnie musiała uznać wyższość rywali. Sokół pod jego wodzą jak do tej pory zdobył najwięcej bramek w lidze, a także najmniej stracił. To pierwsza praca w jego trenerskiej karierze, w związku z czym należy przypuszczać, że wciąż może się jeszcze rozwinąć.

Na trenera roku głosujemy tutaj, dając like pod odpowiednim zdjęciem.

PIŁKARZ ROKU (w sumie 7 nominacji)

Patryk Kubicki (Sokół Ostróda)

Zawodnik urodzony w Birmingham od lipca tego roku gra w barwach Sokoła Ostróda, trafiając do Ostródy ze Znicza Pruszków. Bardzo dobrze spisuje się w trzecioligowych rozgrywkach. W przeszłości reprezentował Dolcan Ząbki, ŁKS Łódź czy rosyjski Sibir Nowosybirsk. Pomocnik w rundzie jesiennej obecnego sezonu zdobył już 6 bramek w 17 meczach.

Mateusz Lawrenc (Huragan Morąg)

Pomimo młodego wieku nieprzerwanie od 4 sezonów jest podstawowym bramkarzem morąskiego klubu. Dwudziestodwulatek we wcześniejszych etapach swojej piłkarskiej przygody ogrywał się w Błękitnych Orneta. Nieraz swoimi udanymi interwencjami ratował morążan przed utratą goli. W tym roku kalendarzowym na trzecioligowych boiskach między słupkami stanął 34 razy, a ponadto dwukrotnie w rozgrywkach Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Na piłkarza roku glosujemy tutaj, dając like pod odpowiednim zdjęciem.

REKLAMA