Sport

OSTRÓDZIANIN FILIP CHEŁCHOWSKI WICEMISTRZEM EUROPY W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU!

Kolejny duży sukces zawodnika ostródzkiej Akademii Młodego Wojownika Filipa Chełchowskiego. Po trzecim miejscu w Mistrzostwach Skandynawii uzyskanych trzy tygodnie temu, tym razem Filip sięgnał po wicemistrzostwo Europy!

Ale zacznijmy od początku. W Graplingu z około 25 zawodników 5 osób, w tym Filip, zostało zakwalifikowanych do kategorii Expert. Niestety ostródzianin musiał uznać wyższość przeciwników i po dwóch walkach nie było już szans by walczyć o podium.

Także w Brazylijskim Jiu Jitsu Filip został przydzielony do kategorii Expert.Tu jednak poszło znacznie, znacznie lepiej. Filip ostatecznie zajął 2 miejsce, tym samym zdobywając tytuł wicemistrza Europy!

Choć walki były na naprawdę wysokim poziomie, trzeba przypomnieć, że nasz zawodnik miał niedawno 4-miesięczną przerwę od treningów. Ojciec młodego zawodnika Michał Chełchowski uważa, że czasu było za mało, by dojść  do 100% formy. W takim razie strach pomyśleć, co będzie się działo z przeciwnikami, gdy Filip taką osiągnie.

Ostatnie tygodnie obfitowały w treningi, sparingi i dużo wylanego potu przez Filipa, by nadgonić stracony czas. Choć Filip jak zwykle jest niezadowolony z drugiego miejsca, to jest to bardzo duży sukces!

Brawo!

Zarówno Filip, jak i Pan Michał składają duże podziękowania dla trenera Tomasza Sobczyńskiego z Akademii Młodego Wojownika w Ostródzie za poświęcony czas i zaangażowanie w przygotowanie zawodnika.

REKLAMA