Sport

PIERWSZA BRAMKA WYCHOWANKA AP OSTRÓDA KACPRA SEZONIENKI W REPREZENTACJI POLSKI!

Kilka dni temu pisaliśmy o debiucie wychowanka Akademii Piłkarskiej Ostróda Kacpra Sezonienki w reprezentacji Polski do lat 17-stu. Tymczasem w swoim drugim występie w koszulce z białym orłem na piersi zdobył swoją pierwszą bramkę!

Po zwycięstwie 2:0 z Gruzinami tym razem rywal był bardziej wymagający. W meczu z Norwegią ponownie trener Marcin Dorna wystawił Kacpra od pierwszej minuty. Pierwsza dość senna połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

W drugiej połowie gra była już znacznie żwawsza. W 53 minucie reprezentujący obecnie barwy Lechii Gdańsk Kacper Sezonienko po dalekim podaniu przejął piłkę, wygrał walkę z obrońcą i plasowanym strzałem z około 15 metrów pokonał bramkarza rywali. To pierwsza bramka dla reprezentacji Polski do lat 17 pochodzącego z Lichtajn zawodnika!

Kacper przebywał na boisku do 63 minuty.

Na 2:0 dla biało-czerwonych podwyższył Mariusz Fornalczyk z Polonii Bytom. Gdy wydawało się, ze Polacy pokonają Skandynawów, w 76 minucie Norwedzy zdobyli kontaktową bramką.

Polacy mieli swoje szanse na kolejną bramkę, jednak to rywale wyrównali. W 89 minucie po dośrodkowaniu i strzale głową bramkarz reprezentacji Polski po raz drugi wyciągał piłkę z siatki i ostatecznie w meczu padł remis na 2-2.

Kacper w całym meczu zaprezentował się dobrze, oprócz bramki był aktywny i sprawiał, zwłaszcza na początku drugiej polowy wraz z kolegami stwarzał sporo zagrożenia pod bramką rywali.

Brawo Kacper!

Foto: Łączy nas piłka TV

REKLAMA