Sport

PIŁKARSKIE PODSUMOWANIE WEEKENDU – GRAD GOLI W GLĘDACH, LIDERZY W OSTRÓDZIE I MIŁAKOWIE

REKLAMA

Za nami kolejny weekend zmagań drużyn z powiatu ostródzkiego. Ponownie nie zapiszemy go jako region na plus, bo nasze zespoły – niestety – częściej ponosiły porażki niż wygrywały. Może za tydzień wyjdziemy na plus?

W III lidze od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy Sokół Ostróda. Tym razem w pokonanym polu lider zostawił Ruch Wysokie Mazowieckie. W emocjonującym meczu w Morągu Huragan uległ Unii Skierniewice, przez co spadł na 6 miejsce w ligowej tabeli.

W lidze okręgowej w pojedynku derbowym Płomień Turznica podzielił się punktami z Kormoranem Zwierzewo. Dwie pozostałe drużyny z naszego powiatu – Tęcza Miłomłyn i Grunwald Gierzwałd solidarnie straciły po 3 gole i przegrały swoje spotkania.

W grupie drugiej klasy A, wszyscy czterej przedstawiciele naszego powiatu zagrali przeciwko sobie. Do dużej niespodzianki doszło w Ględach, gdzie miejscowy Jastrząb wygrał z liderującymi do tej pory rezerwami Sokoła Ostróda 6:4. Pierwszą wygraną w sezonie zaliczyła Iskra Smykówko, która w derbach nie dała szans KS Tyrowo.

W klasie B spośród 7 naszych drużyn wygrać udało się jedynie TPS Boguchwały. Pierwszy raz punkty w rundzie jesiennej stracił MGKS Miłakowo, który jednak mimo remisu w Jonkowie utrzymał pozycję lidera. Grad bramek padł w Bratianie, gdzie miejscowy Wel wygrał 4:3 z naszym Velem Dąbrówno, powracającym po latach do piłkarskiej ligi.

STATYSTYKI:

4 wygrane

5 remisów (derbowy liczymy podwójnie)

8 porażek

Bramki: 37-44 (gole w derbach zaliczamy po obu stronach)

WYNIKI MECZÓW:

III LIGA

Ruch Wysokie Mazowieckie 1:2 SOKÓŁ OSTRÓDA

HURAGAN MORĄG 2:3 Unia Skierniewice

LIGA OKRĘGOWA (gr. 2)

PŁOMIEŃ TURZNICA 2:2 KORMORAN ZWIERZEWO

Start Nidzica 3:1 GRUNWALD GIERZWAŁD

TĘCZA MIŁOMŁYN 0:3 Barkas Tolkmicko

KLASA A (gr. 2)

JASTRZĄB GLĘDY 6:4 SOKÓŁ II OSTRÓDA

ISKRA SMYKÓWKO 3:0 KS TYROWO

KLASA B (gr. 2)

KORMORAN BYNOWO 2:2 Wałsza Pieniężno

CZARNI MAŁDYTY 3:3 Zagłada Lisów

KLASA B (gr. 3)

TPS BOGUCHWAŁY 4:2 KS Łęgajny

Błękitni Stary Olsztyn 3:1 WARMIAK ŁUKTA

Młody Piłkarz Jonkowo 1:1 MGKS MIŁAKOWO

KLASA B (gr. 4)

MEWA SMYKOWO 1:2 Wicher Gwiździny

Wel Bratian 4:3 VEL DĄBRÓWNO

REKLAMA

REKLAMA