Sport

REPREZENTANT POLSKI Z OSTRÓDY

REKLAMA

Dokładnie 4 lata temu, 12 maja 2016 roku ówczesny selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka podał szeroką kadrę, która ma szanse wyjazdu na Euro 2016 do Francji. Wśród 28 powołanych piłkarzy znalazło się nazwisko wychowanka Sokoła Ostróda – Pawła Dawidowicza.

Miał on okazje trenować z reprezentacją od 23 do 31 maja w Arłamowie. Niestety Nawałka odrzucił możliwość zabrania ostródzianina na rzecz duetu Pazdan i Glik. Paweł przegrał również rywalizacje z Thiago Cionkiem czy Bartoszem Salomonem. Oprócz zawodnika grającego wtedy w rezerwach Benfiki, z kadry odpadli kontuzjowani Maciej Rybus i Paweł Wszołek oraz Przemysław Tytoń i Artur Sobiech.

Paweł Dawidowicz to młody piłkarz, który zaczynał swoją przygodę z piłką nożną w ostródzkim Sokole, skąd trafił do Lechii Gdańsk. Po rozegraniu 34 meczów w Polskiej ekstraklasie przeszedł do rezerw Benfiki.

W portugalskim klubie nigdy tak naprawdę nie dostał prawdziwej szansy. Lizbońska drużyna wypożyczała go kolejno do Niemieckiego VfL Bochum, włoskich Palermo czy Hellas Verona, by ostatecznie sprzedać do tego ostatniego za 3,5 mln euro. W obecnym sezonie Paweł zagrał w 14 meczach serie A, w których zdobył jednego gola.

Jeżeli chodzi o reprezentację Paweł Dawidowicz do tej pory zagrał jeden mecz. Zadebiutował 17 lis 2015 z Czechami. Wszedł na ostatnie 4 minuty meczu zmieniając Pazdana. Dawidowicz znalazł się również w szerokiej kadrze na mundial 2018, niestety również przy ostatecznych powołaniach Adam Nawałka go pominął.

W seniorskiej kadrze duże turniej omijały Pawła, ale miał on okazje zagrać na Euro U-21 w 2017 roku. Turniej odbywał się w Polsce.

Niestety Polska reprezentacja nie wspomina miło tego turnieju. Polacy odpadli w fazie grupowej. Pierwszy mecz przegrali ze Słowakami 1-2, w drugim zremisowali 2-2 ze Szwecją, w tych spotkaniach zagrał wychowanek Sokoła. Na trzeci mecz przegrany 0-3 z Anglikami już nie wyszedł.

Po tym turnieju padło wiele przykrych słów co do występu reprezentacji. Oberwało się również Pawłowi, jednym z krytykujących był Tomasz Hajto, który miał mnóstwo zastrzeżeń do dyspozycji Pawła.

Jak dalej potoczy się kariera 25-letniego zawodnika? Czy dostanie jeszcze szansę gry w piłkarskiej reprezentacji Polski?

KC, foto: PZPN

REKLAMA