Sport

SOKÓŁ OSTRÓDA DRUGI W TURNIEJU ROCZNIKA 2007, AKADEMII PIŁKARSKA Z SUPERPUCHAREM

REKLAMA

Kolejne sukcesy młodych ostródzkich piłkarzy! Tym razem na parkiecie hali ostródzkiego centrum sportu i rekreacji w sobotę 18 stycznia oglądaliśmy zmagania chłopców z rocznika 2007 i młodszych.

Turniej zapowiadał spore emocje, bo zgłosili się do niego między innymi mistrzowie województwa czyli Stomil Olsztyn, czy dwa zespoły z Gwardiejska (obwód Kaliningradzki) a także ostródzkie drużyny Sokoła i Akademii Piłkarskiej.

Po wielu rozegranych spotkaniach w turnieju obyło się bez niespodzianki. Najlepsi okazali się piłkarze Stomilu Olsztyn, na drugim stopniu podium uplasowali się zawodnicy ostródzkiego Sokoła.

Młodzi adepci ostródzkiej Akademii Piłkarskiej okazali się najlepsi w „Lidze Europy” (miejsca 5-8) co dało im możliwość zmierzenia się w Superpucharze ze zwycięzcą „Ligi Mistrzów”, czyli w tym przypadku z triumfatorem rozgrywek Stomilem.

Ku uciesze zgromadzonych widzów, sensacyjnie ostródzka młodzież wygrała to spotkanie 2-1 i sięgnęła po to trofeum.

Turniej stał na wysokim poziomie i nikt ze zgromadzonych w hali widzów nie mógł narzekać na nudę. To chyba najlepsze zaproszenie na kolejne turnieje młodych zawodników.

w

Tabela turnieju:

Liga Mistrzów:

1. Stomil Olsztyn

2. Sokół Ostróda

3. Constract Lubawa

4. Olimpia I Gwardijensk

Liga Europy:

5. AP Ostróda

6. Pisa Barczewo

7. Olimpia II Gwardijensk

8. Sokół II Ostróda

Superpuchar:

AP Ostróda – Stomil Olsztyn 2:1

JS, foto:Sokół, JS

REKLAMA