Sport

W OSTRÓDZIE ODBYŁ SIĘ XV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY

REKLAMA

Od 13 do 20 sierpnia w Ostródzie odbywał się XV Międzynarodowy Festiwal Szachowy. W imprezie uczestniczyli zawodnicy z całego kraju, niektórzy z bardzo wysokim rankingiem, o czym przekonali się licznie startujący szachiści z Warmii i Mazur.

Najlepiej z zawodników z Ostródy spisały sie kobiety: W rywalizacji o Puchar Burmistrza najlepsza okazała się Wiktoria Zapałowska (MLKS Ostródzianka), która zwyciężyła oraz Zuzanna Grembocka z tego samego klubu, która wśród juniorek zajęła drugie miejsce.

W programie było aż sześc turniejów, w tym trzy skierowane do dzieci i młodzieży. Najbardziej prestiżową rywalizację o Puchar Burmistrza Zbigniew Michalaka wygrał Piotr Mulet (TMS Roszada Gliwice), a w klasyfikacji kobiet zwyciężyła Wiktoria Zapałowska (MLKS Ostródzianka).

W drugim co do prestiżu turnieju o Puchar Pomorskiej Akademii Szachowej triumf święcili zawodnicy UKS Uzdowo.  Wśród juniorek podwójny sukces Warmii i Mazur. Wygrała Kinga Kaznowska (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn) przed Zuzanną Grembocką (MLKS Ostródzianka).

Organizatorzy jak zwykle zapewnili uczestnikom nie tylko doskonałe warunki rywalizacji sportowej. Zadbali, by młodzież szkolna miło spędziła czas wolny.

Wyniki

Puchar Burmistrza

1 Mulet, Piotr TMS Roszada Gliwice 7,5

2 Budnik, Mateusz Ksz Gambit Świecie 7,0

3 Kumor, Lukasz KS Korona Kraków 7,0

29 Zapałowska, Wiktoria MLKS Ostródzianka Ostróda 4,5

41 Kietrys, Maciej MLKS Ostródzianka Ostróda 3,5

Kobiety

1 Zapałowska, Wiktoria MLKS Ostródzianka Ostróda 4,5

2 Samujło, Agnieszka KSz Drakon Lublin 4,5

3 Skólska, Emilia UKS MDK GDYNIA 4,0

Junior

1 Lendzion, Kamil KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD 5,5

2 Jankowski, Igor UKS MDK Nr 1 – Hetman Bydgoszcz 5,5

3 Kitewski, Bartosz UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

Puchar Pomorskiej Akademii Szachowej

1 Rudziński, Damian UKS UZDOWO 7,5

2 Waszewski, Maksymilian LKS Promień Kowalewo Pom. 7,5

3 Gałęziewski, Olaf UKS UZDOWO 7,0

6 Grembocka, Zuzanna MLKS Ostródzianka Ostróda 6,5

47 Zapałowski, Jarosław Ostróda 4,0

52 Dakowski, Aleksander Ostróda 3,5

Juniorki

1 Kaznowska, Kinga UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,5

2 Grembocka, Zuzanna MLKS Ostródzianka Ostróda 6,5

3 Kaczmarek, Paulina UKS MDK GDYNIA 6,5

Turniej błyskawiczny

1 Plichta, Kamil SzUKS Gostmat 83 Gostynin 10,0

2 Budrewicz, Krzysztof UKS Kopernik Olsztyn 10,0

3 Budnik, Mateusz KSz Gambit Świecie 8,5

18 Kietrys, Maciej MLKS Ostródzianka Ostróda 6,5

37 Orłowski, Sebastian MLKS Ostródzianka Ostróda 6,0

63 Zapałowska, Wiktoria MLKS Ostródzianka Ostróda 4,0

79 Bardziński, Sławomir MLKS Ostródzianka Ostróda 0,0

Kobiety

1 Skólska, Emilia UKS MDK GDYNIA 6,5

2 Dąbrowska, Aleksandra UKS TSz Zieloni Zielonka 6,0

3 Plichta, Olga Biały Król Wisznia Mała 5,5

Juniorzy

1 Syrkiewicz, Michał UKS TSz Zieloni Zielonka 7,5

2 Malinowski, Szymon UKS MDK GDYNIA 7,5

3 Lendzion, Kamil KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD 7,0

Nadzieje do 6 i 8 lat

1 Krysiewicz, Zofia MUKS Stoczek 45 Białystok 6,0

2 Kowalski, Michał UKS MDK GDYNIA 6,0

3 Piekutowska, Lena MUKS Stoczek 45 Białystok 6,0

11 Klonowski, Kacper Ostróda 4,5

20 Zapałowski, Jarosław Ostróda 4,0

32 Jabłoński, Mateusz Ostróda 3,0

37 Otremba, Ryszard Ostróda 2,0

42 Kowalczuk, Michał Ostróda 1,0

43 Kasprzak, Wojciech Ostróda 1,0

Chłopcy do lat 6

1 Serafin, Franciszek UKS Czternastka Warszawa 5,0

2 Formela, Jan Akademia PRIMUS Pruszcz Gdański 4,0

3 Kogut, Aleksander UKS Caissa Warszawa 4,0

Chłopcy do lat 8

1 Kowalski, Michał UKS MDK GDYNIA 6,0

2 Korszański, Stanisław UKS Korona Gdańsk 5,0

3 Perkowski, Dawid KSz Jagiellonia Białystok 5,0

Dziewczęta do lat 6

1 Kamińska, Zuzanna UKS Hetman Częstochowa 3,5

2 Gawerska, Karolina MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,5

3 Petrusewicz, Antonina UKS Kopernik Olsztyn 2,0

Dziewczęta do lat 8

1 Krysiewicz, Zofia MUKS Stoczek 45 Białystok 6,0

2 Piekutowska, Lena MUKS Stoczek 45 Białystok 6,0

3 Woytitzki, Maja Biskupiec 4,0

Nadzieje do lat 10

1 Dzierzgowska, Jagoda KSz Polonia Warszawa 6,0

2 Rafalski, Szymon UKS SP11 Skoczek Tczew 5,5

3 Malinowski, Witold Golub-Dobrzyń 5,5

30 Dakowski, Aleksander Ostróda 3,0

Dziewczęta do lat 10

1 Dzierzgowska, Jagoda KSz Polonia Warszawa 6,0

2 Dziodko, Wiktoria KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5,0

3 Kozłowska, Anna 4,0

Chłopcy do lat 10

1 Rafalski, Szymon UKS SP11 Skoczek Tczew 5,5

2 Malinowski, Witold Golub-Dobrzyń 5,5

3 Kalinowski, Rafał UKS Czternastka Warszawa 5,5

Nadzieje do lat 12 i 14 (open)

1 Kraśniewski, Szymon UKS UZDOWO 7,0

2 Trochimczuk, Szymon UKS Skoczek Elbląg 5,5

3 Staniewicz, Adrianna MUKS Stoczek 45 Białystok 5,0

18 Klimiuk, Kamil MLKS Ostródzianka Ostróda 3,5

Juniorzy U12

1 Trochimczuk, Szymon UKS Skoczek Elbląg 5,5

2 Zawal, Tomasz UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

3 Obidziński, Cezary UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

Juniorzy U14

1 Kraśniewski, Szymon UKS UZDOWO 7,0

2 Załuski, Jakub UKS OPP Toruń 5,0

3 Hołyński, Szymon UKS MDK Nr 1 – Hetman Bydgoszcz 4,0

Juniorki U12

1 Staniewicz, Adrianna MUKS Stoczek 45 Białystok 5,0

2 Barańska, Zuzanna LKS Promień Kowalewo Pom. 3,5

3 Kaczmarek, Paulina UKS MDK GDYNIA 3,0

Juniorki U14

1 Filipek, Paulina R 1106 1600 UKS SP11 SKOCZEK TCZEW 5,0

2 Kaznowska, Kinga R 1209 1700 UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3

Źródło: Wa,ma sport/red, Foto: Festiwal Szachowy w Ostródzie

REKLAMA