Sport

WCIĄŻ NIE MA DECYZJI W SPRAWIE III LIGI I EWENTUALNEGO AWANSU SOKOŁA OSTRÓDA

REKLAMA

Wciąż nie wiadomo, jak zakończą się ostatecznie rozgrywki III ligi piłkarskiej. Nie wiemy też, jakie decyzje zapadną w przypadku ewentualnych spadków i awansów w tej klasie rozgrywkowej.

Oznacza to, że wciąż nie wiemy, jaki będzie los Sokoła Ostróda. Czy będzie to awans do II ligi, czy też może konieczność rozegrania baraży o awans z drugą drużyną Legii Warszawa? O dokończeniu rozgrywek raczej nie mylimy, ale kto wie?

Dziś zebrał się Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej – liczono na to, ze zostaną podjęte jakieś decyzje. Ten jednak scedował ich podjęcie na związki wojewódzkie, które aktualnie odpowiadają za prowadzenie rozgrywek trzecioligowych.

W komunikacie, który wydał PZPN możemy przeczytać:

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas posiedzenia, które odbyło się 12 maja 2020 roku w Warszawie, ustalił, że decyzje dotyczące wznowienia lub zakończenia rozgrywek III ligi piłki nożnej mężczyzn w sezonie 2019/2020 oraz zasad spadków i awansów, podejmą Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, które w bieżącym sezonie odpowiadają za prowadzenie rozgrywek.

Jednocześnie postanowiono, że rozgrywki III ligowe w sezonie 2020/2021 w dalszym ciągu prowadzone będą przez WZPN. Zarządzanie rozgrywkami III ligi zostanie przekazane do PZPN w czerwcu 2021 roku.

REKLAMA