Dobre wiadomości napływają od ostródzkich strażaków. Rozstrzygnięto trzy przetargi na kolejny – piąty etap prac przy budowie nowej Komendy Straży Pożarnej w Górce. Dotychczas ogrodzono teren, wykonano zjazd z drogi, wybudowano zbiornik przeciwpożarowy, a także poprowadzono sieć wodno-kanalizacyjną. Co najważniejsze udało się ukończyć budynek w stanie surowym otwartym. Teraz przyszedł czas na pozostałe elementy jednostki.
Dotychczasowe prace wykonane przy budowie jednostki podsumował w rozmowie z nami mł. bryg. Rafał Napiórkowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.
Rok 2024 zamknęliśmy na stanie surowym otwartym budynku. Czyli to co sobie założyliśmy do zrealizowania w ramach umów z generalnym wykonawcą zostało zrealizowane. To stan surowy otwarty części administracyjno-biurowej, stan surowy otwarty części kwatermistrzowskiej technicznej oraz hali garażowej na etapie konstrukcji dachu bez jeszcze jego przekrycia. Co jest dla nas bardzo ważne i istotne w ubiegłym roku rozpoczynaliśmy ten etap inwestycji z budżetem 4 miliony 660 tysięcy złotych i w trakcie roku został on nam zwiększony o kolejne 2 miliony 440 tysięcy złotych. Dzięki temu mogliśmy dołożyć robót budowlanych i zamknąć etap z kwotą 7 milionów 100 tysięcy złotych.
Strażacy zakończyli właśnie trzy procedury przetargowe. Elewację i docieplenie dachu wykona firma SOAR Sp. z o.o., z Pruszcza. Prace wyceniono 3 994 200 złotych. Ta sama firma wygrała drugi przetarg na wykonanie stolarki zewnętrznej. Te roboty wyceniono na 2 011 700 złotych. Wykonanie instalacji zewnętrznych przeprowadzi firma XYDROMIX ze Szczytna. W tym przypadku zadanie będzie kosztować 6 534 211,21 złotych. To oznacza, że w tym roku strażacy zainwestują w nową siedzibę ponad 12,5 miliona złotych. O finansowaniu budowy rozmawialiśmy z nadbrygadier Michał Kamieniecki Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.
Jest to przedsięwzięcie realizowane od kilku lat. W tym roku chcemy osiągnąć stan surowy zamknięty. Planowanie budżetu jest najważniejsze. Tegoroczne prace mają zagwarantowane finansowanie. Te w przyszłym roku zostaną sfinansowane najprawdopodobniej z nowej ustawy modernizacyjnej.
Szacuje się, że całość inwestycji może przekroczyć łącznie 35 milionów złotych. Budowa Komendy Straży Pożarnej w Górce ma potrwać jeszcze 2 lata.
- Ratowali biegacza. Wypadł z noszy, a przyczepka quada ratowniczego miała po nim przejechać
- Mikołaj Kęsik srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym!
- Prohibicja w gminie Miłomłyn. Między 22 a 6 rano nie kupisz tam alkoholu!
- Marketowi oszuści. Skroili ostródzki market budowlany na 1000 złotych!
- Strażacka Izba Pamięci Gminy Ostróda — Wójt Fijas odpowiedział na interpelację
- Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym
- Powiat ostródzki: Nowe oferty pracy (15-22.06)
- Adrian Przybyła wygrał X Półmaraton św. Jerzego. Świetny bieg Sandry Kopiczko
- Przysięga wojskowa w Morągu. Mamy nowych żołnierzy
- Muzeum PRL w Ostródzie otwarte!
- Adam Karczewski zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym — Prowadź Nas Święty Janie Pawle II
- Plaże w Ostródzie. Ratownicy będą od 27 czerwca

