Szpital Miejski w Morągu może być większy. Inwestycje w lokalną służbę zdrowia są zawsze pozytywne dla mieszkańców. Choć jest powiedzenie „mury nie leczą” to jednak nowoczesna infrastruktura to podstawa. Na niej może pracować wykwalifikowany personel medyczny. Plany rozbudowy pojawiły się w Morągu. Tamtejszy szpital miejski ma szansę zyskać nowy blok operacyjny. Czy pomogą parlamentarzyści?
Szpital Miejski w Morągu – są plany rozbudowy
Obecny blok operacyjny Szpitala Miejskiego w Morągu jest już mocno wyeksploatowany. To miejsce, w którym dokonywane są zabiegi i operacje. Trzeba je traktować zatem jak serce placówki medycznej. Pojawiły się plany rozbudowy Szpitala w Morągu. Wszystko pozwoli lepiej zorganizować prace w samej placówce. Ocenia Wojciech Paliński, dyrektor zarządzający Szpitala Miejskiego w Morągu.
Obecny blok operacyjny ma już swoje lata. Żeby myśleć o utrzymaniu wysokiej jakości usług medycznych, musimy pomyśleć o nowym. Tutaj pojawił się plan rozbudowy szpitala. Część budynku jest pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Mamy jednak miejsce, gdzie można dobudować kolejne skrzydło. Mamy budynek, który możemy zaadoptować na podstawową opiekę zdrowotną, specjalistyczną opiekę medyczną, a także punkt krwiodawstwa. Wówczas zwolnimy pomieszczenia w szpitalu, które można zaadaptować na potrzeby nowoczesnego bloku operacyjnego.
Tak do tematu rozbudowy podchodzi Tomasz Orłowski, burmistrz Morąga
Jest pomysł na rozwój szpitala. Teraz dusimy się we własnych ścianach. Planujemy przekształcić budynek archiwum pod potrzeby medyczne. To pozwoli nam na kolejną inwestycję w nowoczesny blok operacyjny. Mamy fachowców w zespole zarządzających szpitalem. Jeśli będą błędy będziemy ich rozliczać. Na razie jest zaufanie, bo widzę plan rozwoju szpitala, a także to, że mamy wypracowany zysk za ubiegły rok.
Morąg liczy na swoich w parlamencie
Kwestią do wyjaśnienia w tej inwestycji jest finansowanie. To ma być hybrydowe. W ubiegłym roku Szpital Miejski w Morągu zanotował zysk w wysokości 1,3 miliona złotych. Część środków ma pochodzić z budżetu Gminy Morąg. Samorządowcy i zarządzający szpitalem liczą też na wsparcie zewnętrzne – unijne lub krajowe. Tutaj nadzieje pokładane są w posłance Katarzynie Królak, a także pośle Stanisławie Gorczycy.
Jestem za wsparciem Szpitala Miejskiego w Morągu jak innego każdego w naszym regionie. Warunkiem jest plan, wizja rozwoju i możliwości. Jeśli pojawią się odpowiednie konkursy to będę namawiać samorządowców i zarządzających szpitalami do składania wniosków. Mówi posłanka Katarzyna Królak.
Ile to może kosztować? Wszystko zależy od wyliczeń firm zainteresowanych budową i specyfiki całej inwestycji. Dla porównania w Powiatowym Szpitalu w Ostródzie w 2018 roku otwarto blok operacyjny, który kosztował 6,5 miliona złotych. To pokazuje, że realizacja tej inwestycji jest uzależniona od środków krajowych lub unijnych. Bez nowego bloku operacyjnego – w perspektywie kilku lat – funkcjonowanie szpitala może być poważnie utrudnione.
Po więcej najnowszych informacji z Ostródy i powiatu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda.
- Dom Harcerza w Ostródzie będzie sprzedany. Zlecono wycenę!
- Ratowali biegacza. Wypadł z noszy, a przyczepka quada ratowniczego miała po nim przejechać
- Mikołaj Kęsik srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym!
- Prohibicja w gminie Miłomłyn. Między 22 a 6 rano nie kupisz tam alkoholu!
- Marketowi oszuści. Skroili ostródzki market budowlany na 1000 złotych!
- Strażacka Izba Pamięci Gminy Ostróda — Wójt Fijas odpowiedział na interpelację
- Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym
- Powiat ostródzki: Nowe oferty pracy (15-22.06)
- Adrian Przybyła wygrał X Półmaraton św. Jerzego. Świetny bieg Sandry Kopiczko
- Przysięga wojskowa w Morągu. Mamy nowych żołnierzy
- Muzeum PRL w Ostródzie otwarte!
- Adam Karczewski zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym — Prowadź Nas Święty Janie Pawle II

