Inwestycje/Biznes

TERYTORIALSI Z WARMII I MAZUR WRAZ Z POLICJĄ KONTROLUJĄ PRZEBYWAJĄCYCH NA KWARANTANNIE

Na wniosek komendanta wojewódzkiego policji żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wrócili do udzielania wsparcia policji w zakresie prowadzenia kontroli kwarantanny.

REKLAMA

Ostatnie trzy miesiące szkolenia kryzysowego było ukierunkowane na doskonalenie kompetencji specjalistycznych oraz współdziałania z innymi służbami. Od kilku dni żołnierze wrócili też do wsparcia policji, która w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdza osoby objęte kwarantanną. Zakres pomocy obejmuje udział we wspólnych patrolach, których zadaniem jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach.

„W miarę posiadanych możliwości do zadań wsparci policji kierowani są żołnierze posiadający przeszkolenie medyczne. Wyposażeni są w plecaki medyczne co pozwala na wsparcie policji i dodawanie jej kompetencji w zakresie pierwszej pomocy” – poinformowała Paulina Kucińska, Rzecznik Prasowy 4.W-MBOT

Wspólne działania żołnierzy i policjantów mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W patrolach uczestniczy minimum jeden policjant i żołnierz. Podczas kontroli dopytują również czy potrzebna jest pomoc, czy mieszkańcom czegoś nie brakuje. Wspólne mieszane patrole policji i żołnierzy zostały podjęte w całym województwie warmińsko-mazurskim.

Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności, którą realizują każdego dnia w związku z powyższymi zadaniami.