Kronika 112

TRAGICZNE POTRĄCENIE STARSZEJ KOBIETY NA UL. PUŁASKIEGO W OSTRÓDZIE. KOBIETA ZMARŁA W SZPITALU

W sobotę 20 lutego w godzinach porannych na ul. Pułaskiego w Ostródzie doszło do potrącenia  starszej kobiety. Niestety starsza pani zmarła w szpitalu.

REKLAMAJak wynika z pierwszych ustaleń policji, w sobotę na ul. Pułaskiego mężczyzna cofając z posesji samochodem typu suv najechał na idącą chodnikiem starszą kobietę, która się przewróciła. Jak tłumaczył później sprawca, nie zauważył kobiety ani faktu potrącenia, więc, by móc wyjechać z posesji i pojechać dalej, podjechał kilka metrów do przodu i ponownie wycofał, najeżdżając na leżącą kobietę. Następnie mężczyzna odjechał.

Świadkowie o zdarzeniu poinformowali policjantów z KPP Ostróda, którzy ustalili sprawcę. Na miejscu zostały też przeprowadzone czynności ze świadkami, którzy widzieli to nieszczęśliwe zdarzenia. 62-latek, który spowodował zdarzenie, twierdzi, że podczas całego zajścia nie zauważył kobiety ani nie odczuł tego, że na kogoś najechał, dlatego odjechał.

REKLAMANiestety potrącenie zakończyło się tragicznie. Ponad 80-letnia kobieta z miejsca zdarzenia została zabrana do szpitala z podejrzeniem złamania nogi. Niestety okazało, że obrażenia były poważniejsze. Po kilku godzinach kobieta zmarła w szpitalu z powodu odniesionych obrażeń.

Policja zakwalifikowała zdarzenie jako wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

.