27 marca 2025 roku uczennice ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie — Wiktoria Błażejewska i Weronika Chmielewska z klasy trzeciej i czwartej technikum żywienia i usług gastronomicznych — zajęły I miejsce i zostały mistrzyniami w XXVIII Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”.
Konkurs odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Malinowie. Temat konkursu brzmiał: „Wieprzowina, ziemniak, miód to potrawa cud”. Dwuosobowy zespół przygotował „Polędwiczkę wieprzową z mangalicy à la Wellington z gratin ziemniaczanym, musem z selera i sosem winnym”.
W zmaganiach kulinarnych brali udział uczniowie z 7 szkół z województwa warmińsko-mazurskiego, a ich pracę oceniało jury techniczne i degustacyjne, składające się ze znanych szefów kuchni pod przewodnictwem Dariusza Strucińskiego.
Opiekunkami dziewcząt są panie Barbara Łabacka i Wiesława Bartnicka, które z ogromną pasją i zaangażowaniem przekazują młodzieży wiedzę z zakresu gastronomii. Ten wspaniały sukces Wiktorii i Weroniki jest tego dowodem!
Serdecznie gratulujemy wykonania zadania i zwycięstwa w tym prestiżowym konkursie kulinarnym!
Data: 28.03.2025 r.
Tekst, foto: B. Łabacka, W. Bartnicka, W. Chmielewska
- Ratowali biegacza. Wypadł z noszy, a przyczepka quada ratowniczego miała po nim przejechać
- Mikołaj Kęsik srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym!
- Prohibicja w gminie Miłomłyn. Między 22 a 6 rano nie kupisz tam alkoholu!
- Marketowi oszuści. Skroili ostródzki market budowlany na 1000 złotych!
- Strażacka Izba Pamięci Gminy Ostróda — Wójt Fijas odpowiedział na interpelację
- Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym
- Powiat ostródzki: Nowe oferty pracy (15-22.06)
- Adrian Przybyła wygrał X Półmaraton św. Jerzego. Świetny bieg Sandry Kopiczko
- Przysięga wojskowa w Morągu. Mamy nowych żołnierzy

![Uczennice ZSZ im. S. Petőfi mistrzyniami XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego „Mistrz Szkolnej Patelni” [video, foto] 44 Wiktoria Błażejewska i Weronika Chmielewska, uczennice ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie, podczas XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego „Mistrz Szkolnej Patelni” wraz z opiekunką oraz ze zdobytym pucharem i dyplomem.](https://nasz-glos.com/wp-content/uploads/2025/03/konkurs-kulinarny-1024x538-optimized.jpg)