Ludzie

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA KLAS MUNDUROWYCH W ZSZ IM S. PETÖFI W OSTRÓDZIE

“Sumiennie i uczciwie wypełniać obowiązki, stać na straży honoru i godności, a także przestrzegać prawa i dyscypliny służbowej” – takie ślubowanie złożyło 34 uczniów pierwszych klas o profilu policyjnym i 37 uczniów z pierwszych klas o profilu wojskowym Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie.

REKLAMA34 uczniów z klas policyjnych złożyło przed zaproszonymi gośćmi, nauczycielami, kolegami i rodzicami uroczystą przysięgę wypowiadając słowa: „sumiennie i uczciwie wypełniać obowiązki, stać na straży honoru i godności, a także przestrzegać prawa i dyscypliny służbowej”.

Aktu mianowania dokonał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie nadkom. Krzysztof Bilicki.

REKLAMAJest to kolejna grupa młodych ludzi, która zdecydowała się pogłębiać swoją wiedzę w klasach o profilu policyjnym w Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie. Dzięki ostródzkim policjantom i współpracy szkoły z ostródzką komendą uczniowie tych klas mają możliwość poznania czym jest służba w Policji. Funkcjonariusze organizują dla młodzieży zajęcia sportowe, warsztaty mundurowe, doskonalą ich z zakresu samoobrony oraz prowadzą zajęcia teoretyczne. Młodzież w zamian wspiera policjantów w prowadzonych akcjach profilaktycznych i organizowanych przedsięwzięciach.

źródło: KPP Ostróda