Samorząd

W GMINIE ŁUKTA DZIĘKOWANO ZA TEGOROCZNE PLONY – GWIAZDĄ WIECZORU “JORRGUS”

W sobotę 7 września w Łukcie podczas dożynek rolnicy z całej gminy dziękowali za tegoroczne plony.

REKLAMA18 sołectw wystawiło swoje pięknie udekorowane stoiska, które kusiły zapachem przepysznych wyrobów i potraw przygotowanych przez mieszkańców. Nie obyło się również bez grochówki serwowanej przez strażaków z Łukty. Scenę – Ołtarz zdobił piękny wieniec dożynkowy wykonany przez mieszkańców wsi Ględy.

REKLAMAWłasne stoisko wystawili również wolontariusze Gminnego Przytuliska dla bezdomnych zwierząt w Łukcie, na którym zachęcali do adopcji porzuconych psiaków oraz zorganizowali zbiórkę na potrzeby Przytuliska.

Dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Święta odprawiona przez ks.proboszcza Zbigniewa Żabińskiego, po której Wójt Gminy Łukta Robert Malinowski wraz z wiceprzewodniczącą Rady Gminy Małgorzatą Zając przywitali zaproszonych gości, radnych, sołtysów, rolników oraz mieszkańców gminy. Gościem honorowym Dożynek była Pani Senator Bogusława Orzechowska,która wielokrotnie pomagała w zdobywaniu środków na inwestycje w Gminie Łukta.

Starostami Dożynek byli Lidia i Jerzy Grabowscy, którzy od 37 lat prowadzą gospodarstwo rolne we wsi Florczaki.

Przyznane przez Wójta zostały również specjalne wyróżnienia dla rolników prowadzących gospodarstwa rolne na terenie gminy, których praca została w sposób szczególny doceniona. Wyróżnienia zdobyli:Mirosław Adamczyk(wieś Mostkowo), Andrzej Bednarek (wieś Strzałkowo) oraz Barbara i Roman Ciecierscy (wieś Kojdy).

Wręczone zostały również wyróżnienia dla lokalnych przedsiębiorców. Otrzymali je:Wiesław Kawczyński (firma “Kamech”), Marek i Małgorzata Zwolińscy (sklep spożywczo-przemysłowy w Mostkowie) oraz Mirosław Wojtkowski (Serwis i sprzedaż opon).

Oczywiście nie zabrakło licznych konkursów i zabaw, a gwiazdą wieczoru był zespół muzyki tanecznej Jorrgus, którego występ był początkiem wspaniałej zabawy do północy.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznych dożynek w Gminie Łukta.

tekst i zdjęcia: Beata Olszewska