Kultura

“W KLIMACIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA” – ZAJĘCIA Z RODZICAMI W PRZEDSZKOLU POD ZIELONYM PARASOLEM

W ostatnich dniach przed świętami w całym Przedszkolu nr 6 “Pod Zielonym Parasolem” w Morągu panował niepowtarzalny i prawdziwie świąteczny nastrój.

REKLAMA

W grupie “Krasnale” na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, odbyły się zajęcie warsztatowe pt. “Świąteczne zabawy z mamą i tatą”. Spotkanie Jasełkowe zintegrowało dom rodzinny i przedszkole, wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój, a jednocześnie pozwoliło kultywować obrzędy wynikające z tradycji.

W miłą i świąteczną atmosferę wszystkich obecnych wprowadziły wspólne zabawy i tańce  przy muzyce, modelowanie z balonów oraz śpiewanie kolęd. Na zakończenie spotkania odbyły się nietypowe Jasełka.  Tym razem w rolach głównych wystąpili rodzice. Występ był nie lada niespodzianką dla dzieci oraz rodziców.

Rodzinne Jasełka w wersji Slow life – oznaczają odejście od recytacji wytyczonych ról na rzecz improwizowanych Jasełek  z pomocą suflera. To rodzice otrzymali rolę Maryi i Józefa, aniołków, pastuszków, króli wędrujących za gwiazdą betlejemską, dzieci natomiast przygotowały tańce i kolędy.

Grupa “Leśne ludki” zaprosiła swoich najbliższych na zajęcia otwarte pt. “Łańcuszek dla naszej choinki”. Celem zajęć było wykonanie ozdób choinkowych takich jak bombki oraz łańcuchy z kolorowych papierków. Dzieci zaprezentowały również układ taneczny do kolędy “Lulajże Jezuniu”, a także została przeprowadzona rozmowa na temat tradycji świąt Bożego Narodzenia.

Następnie dzieci i rodzice zabrali się do pracy. Wykonali piękne kolorowe ozdoby, które zostały zawieszone na choince. Na koniec przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz złożyły rodzicom życzenia.  Natomiast w grupie “Biedronki” była świąteczna opowieść pt. “Skąd się wzięły choinki”,  kolędy oraz radość ze wspólnej zabawy podczas wykonywania ozdób świątecznych.

Wszystkie one zawisły na grupowej choince, która wygląda nie tylko pięknie, ale też inaczej niż wszystkie.

Nie zabrakło oczywiście świątecznych życzeń dla dzieci i rodziców od pracowników przedszkola.

Małgorzata Małyj, Katarzyna Lewandowska, Marzena Wójcik, Przedszkole nr 6 “Pod Zielonym Parasolem” w Morągu