Inwestycje/Biznes
W Marcu Otwarcie Przejścia Podziemnego Na Dworcu Kolejowym W Ostródzie
W marcu otwarcie przejścia podziemnego na dworcu kolejowym w Ostródzie.

W marcu otwarcie przejścia podziemnego na dworcu kolejowym w Ostródzie. W naszym mieście trwa się jedna z większych inwestycji infrastrukturalnych w Polsce. To modernizacja stacji kolejowej. Prace warte ponad 250 milionów złotych rozpoczęły się w 2024 roku. Inwestycja wkracza w ważny dla mieszkańców etap, udostępnienie nowego przejście podziemnego. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Głównym wykonawcą modernizacji stacji jest firma TORPOL.

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło zmiany na kolei w Ostródzie

Śmiało możemy powiedzieć, że wyremontowany budynek dworca kolejowego w Ostródzie stał się prawdziwą chlubą naszego miasta. Taki widok mogliśmy uchwycić, robiąc zdjęcie od strony ulicy Słowackiego. Jednak zupełnie inaczej prezentował się dworzec, patrząc od strony ulicy 11 Listopada. Wówczas dostrzegaliśmy obrazek zacofania kolejowego. Stacja w Ostródzie była w gorszym stanie niż niejedna pośrednia stacja na trasie do Olsztyna czy Iławy. Na szczęście przyszedł czas na zmiany. Kiedy w sierpniu 2023 roku podpisano umowę na modernizację stacji, nie zabrakło krytyków, którzy twierdzili, że koszt jest zbyt wysoki. Dziś widać, że były to dobrze zainwestowane miliony z Krajowego Planu Odbudowy.

Podpisanie Umowy Stacja Kolejowa Ostroda
Foto żródło: Ministerstwo Infrastruktury – Uroczyste podpisanie umowy 04.08.2023 r.

Inwestycja została zapoczątkowana, kiedy w kraju rządziło Prawo i Sprawiedliwość.

W marcu otwarcie przejścia podziemnego na dworcu kolejowym w Ostródzie

Prace przy modernizacji stacji kolejowej postępowały. Ci, którzy na co dzień korzystają z obiektu i usług kolejowych zmiany widzą regularnie. Musimy jednak pamiętać, że to nie tylko prace związane z infrastrukturą na ternie stacji. W ramach prac wymieniono torowisko prowadzące do stacji. To również nowoczesny system sterowania ruchem. Dla podróżnych ważne jest jednak nowe przejście podziemne łączące budynek dworca z peronami. Jak udało nam się dowiedzieć w rozmowie z pracownikiem formy TORPOL prace przy tej części inwestycji są już na ukończeniu. Planowaną datą udostępnienia przejścia ma być na razie 15 marca. To jednak data orientacyjna i może ulec zmianie.

W Marcu Otwarcie Przejścia Podziemnego Na Dworcu Kolejowym W Ostródzie
W marcu otwarcie przejścia podziemnego na dworcu kolejowym w Ostródzie.

To bardzo dobre informacje dla mieszkańców. Wówczas będziemy mogli skorzystać z przejścia podziemnego na wszystkie perony kolejowe. Infrastruktura zawiera również windy. To jednak nie koniec. Teraz swobodnie przejdziemy z ulicy 11 listopada na ulicę Słowackiego. Przejście podziemne będzie miało również zejścia na ulicę.

W Marcu Otwarcie Przejścia Podziemnego Na Dworcu Kolejowym W Ostródzie
W marcu otwarcie przejścia podziemnego na dworcu kolejowym w Ostródzie.

Obecnie trwa wykonywanie stalowej kraty, która będzie zamontowana w przejściu z budynku dworca na perony. Stare okratowanie nie będzie już wykorzystywane. Musimy zaznaczyć, że marcowe otwarcie przejścia podziemnego nie kończy całej inwestycji. Planowane zakończenie modernizacji stacji kolejowej w Ostródzie przewidziano w sierpniu tego roku.

W Marcu Otwarcie Przejścia Podziemnego Na Dworcu Kolejowym W Ostródzie
W marcu otwarcie przejścia podziemnego na dworcu kolejowym w Ostródzie.

Po więcej najświeższych informacji z Ostródy i regionu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda .
Kliknij i bądź na bieżąco — newsy, wideo i kulisy lokalnych spraw.