Policjanci w Morągu i Małdytach świętują! Do mundurowych trafiły dwa nowe radiowozy. To pojazdy marki Skoda Octavia. Zakup pojazdów był możliwy dzięki wsparciu samorządów oraz środkom z Funduszu Wsparcia Policji.
W Morągu i Małdytach mają nowe radiowozy – policja świętuje!
We wtorek (10.02.2026) na terenie Komisariatu Policji w Morągu odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych, oznakowanych radiowozów marki Skoda Octavia. Nowoczesne pojazdy zasilą flotę morąskich funkcjonariuszy, zwiększając ich mobilność i skuteczność działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.
Zakup radiowozów został sfinansowany ze środków Funduszu Wsparcia Policji – Sponsoring 2025. Połowę kosztów pokryły samorządy: Gmina Morąg oraz Gmina Małdyty. Każdy z pojazdów kosztował 120 tysięcy złotych.
Podczas uroczystego spotkania kluczyki do nowych radiowozów policjantom przekazali Burmistrz Miasta i Gminy Morąg – Pan Tomasz Orłowski oraz Wójt Gminy Małdyty – Pan Marcin Krajewski.
Nowe radiowozy będą służyły funkcjonariuszom Komisariatu Policji Morągu oraz funkcjonariuszom Posterunku Policji w Małdytach. Pojazdy wyposażone są w silniki o pojemności 1.5 litra, mocy 110 kW (150 KM), co zapewni odpowiednią dynamikę i bezpieczeństwo podczas codziennej służby.
Zakup nowoczesnych radiowozów to kolejny przykład dobrej współpracy Policji z lokalnymi samorządami, której celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców powiatu ostródzkiego.







Źródło: KPP Ostróda




