W Morągu sprzedawali paliwo złej jakości! Tak wynika z danych opublikowanych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na liście są stacje z całego kraju, które sprzedawały złej jakości benzynę i olej napędowy. Oprócz stacji w Morągu są jeszcze 2, gdzie wykryto nieprawidłowości.
UOKiK opublikował listę — w Morągu sprzedawali paliwo złej jakości!
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił wyniki ubiegłorocznych kontroli stacji paliw w całym kraju. Wnioski z raportu są pocieszające. Nieprawidłowości jest z roku na rok mniej. Niestety nadal w naszym regionie możemy naciąć się, podjeżdżając pod dystrybutor. Kontrolerzy w ubiegłym roku pobrali 1787 próbek. W 24 przypadkach wykryto paliwo niespełniające norm. Na liście są 3 stacje w województwie Warmińsko-Mazurskim.
- Matpetrol Nova, Morąg, ul. Przemysłowa 8/1A, woj. warmińsko-mazurskie – olej napędowy; niewłaściwa stabilność oksydacyjna (badanie pierwsze i powtórne)
- Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, Olsztyn. ul. Pstrowskiego 28B, woj. warmińsko-mazurskie – benzyna 95; niewłaściwa prężność par
- Alfred Malinowski, Paweł Malinowski, Monika Malinowska, Sabina Langowska, Świątki 38, woj. warmińsko-mazurskie – olej napędowy; niewłaściwa temperatura zapłonu
Pełny raport Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeczytacie tutaj – LINK.
W mediach społecznościowych — Spotted & Hejted 2: Morąg, Olsztyn, Elbląg, Ostróda, Iława i okolice — pojawiło się domniemane oświadczenie właścicieli stacji w Morągu.
W związku z informacjami, które pojawiły się w przestrzeni publicznej, chcemy krótko i stanowczo zapewnić: paliwo na naszej stacji jest najwyższej jakości i spełnia wszystkie obowiązujące normy.
Informacje, które krążą w sieci, są nieaktualne — dotyczą sytuacji sprzed 8 miesięcy. Na daną partię paliwa złożyliśmy reklamację i wycofaliśmy z obrotu.
Podjęliśmy wszelkie niezbędne kroki, aby zagwarantować Wam pełne bezpieczeństwo i najwyższy standard paliwa przy każdym tankowaniu.
Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy na stację!
Matpetrol Nova
