Site icon Nasz Głos Ostróda

W SZPITALU W OSTRÓDZIE ZMARŁA KOBIETA ZAKAŻONA KORONAWIRUSEM. NOWE ZAKAŻENIA W POWIECIE

szpital korona 2

Zmarła druga osoba od początku epidemii zakażona koronwirusem, która była hospitalizowana w szpitalu w Ostródzie. Mamy także dwa nowe przypadki zakażenia w naszym powiecie i 13 nowych w województwie.

Zmarła pacjentka Szpitala w Ostródzie zakażona koronawirusem.

Dzisiejszy przypadek śmiertelny jest piątym od początku epidemii w naszym województwie (wczoraj zmarła czwarta osoba). 82-letnia mieszkanka Olsztyna to druga osoba, która zmarła w szpitalu w Ostródzie i była zakażona wirusem Sars-Cov-2. Miała choroby współistniejące.

Przypomnijmy, że pierwsza ofiarą Covid-19 był 75-letni mężczyzna z Olecka, który w placówce w Ostródzie przebywał od 18 marca. Był w stanie ciężkim, leczony był pod respiratorem. Zmarł 4 kwietnia.

2 nowe zakażenia w powiecie ostródzkim

Dzisiejsze nowe zakażenia w naszym powiecie dotyczą młodego mężczyzny i mężczyzny w średnim wieku z gmin Małdyty oraz Łukta.

Od początku epidemii w powiecie ostródzkim mieliśmy 59 zakażeń, z czego  dotychczas wyzdrowiało 27 osób, 6 jest hospitalizowanych, 24 przebywają w izolacji domowej, a 2 w izolatorium.

Najwięcej aktualnie zakażonych jest w gminie Morąg – 18 osób, w mieście Ostróda – 10 osób i po dwóch zakażonych w gminach Łukta i Małdyty.

W kwarantannie na podstawie decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego przebywa 30 osób: 12 w gminie Łukta, 7 w gminie Morąg, 6 w gminie Małdyty, 3 w mieście Ostróda i 2 w Gminie Dąbrówno.

W województwie warmińsko-mazurskim nowe dzisiejsze zakażenia dotyczą:

Mamy także nowe osoby w województwie , które wyzdrowiały. To:

Od początku epidemii w województwie warmińsko-mazurskim stwierdzono 665 zakazeń Sars-Cov-2. 239 osób wyzdrowiało, 5 osób zmarło.

Nowe zakażenia w kraju

W Polsce Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, w czwartek 20 sierpnia, o 767 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, dotyczą one województw:

Ministerstwo Zdrowia poinformował też o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 88-K Łańcut, 82-K Ostróda, 79-M Oleśnica, 46-M Białystok, 92-K Wąsosz, 72-K i 66-K Racibórz, 86-M Tarnów, 87-K Zgierz, 79-M Koszalin, 89-K Szczecin, 83-K Gdańsk. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii w Polsce to 59378 osób, z czego zmarło 1925.

Exit mobile version