Włam na Bulwarze Europejskim w Ostródzie. Dziś w nocy (z 3 na 4 lipca) nieznany sprawca rozpruł zabezpieczenia kilku lokali handlowych i dokonał kradzieży towarów. Łupem padły głównie pamiątki i biżuteria. Straty szacowane są na kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Włam na Bulwarze. „To dla nas ogromny cios”
Informację o zdarzeniu jako pierwsi przekazali sami poszkodowani, którzy nad ranem zastali swoje stoiska splądrowane. Skradzione zostały głównie drobne, ale cenne towary – srebrna i artystyczna biżuteria, rękodzieło oraz popularne wśród turystów pamiątki.
– To dla nas ogromny cios. Nie dość, że pogoda nie rozpieszcza i klientów jak na lekarstwo w tym roku, a teraz jeszcze to… – mówi właściciel okradzionego stoiska, nie kryjąc emocji.
To już drugi cios w tym sezonie. Pożar, a teraz kradzież
Przypomnijmy, że to już druga poważna strata dla przedsiębiorców z bulwaru w tym sezonie. W maju podpalona została restauracja [pisaliśmy o tym: link], a sprawcy wciąż nie udało się zatrzymać. Wówczas również straty były liczone w dziesiątkach tysięcy złotych.
Policja zabezpiecza ślady i analizuje nagrania z monitoringu
– Apelujemy do wszystkich, którzy mogli być świadkami tego zdarzenia lub dysponują nagraniami z prywatnych kamer w okolicy bulwaru – prosimy o kontakt z policją – prosi jeden z przedsiębiorców
Sezon pełen strat. Handlarze nie mają łatwego życia
Dla lokalnej społeczności i turystów bulwar to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc Ostródy. Dlatego tym bardziej bolesne jest, że miejsce mające kojarzyć się z relaksem, sztuką i lokalnym rzemiosłem, stało się w ostatnim czasie areną przestępstw.
Czy miasto powinno zwiększyć nadzór nad bulwarem, szczególnie w sezonie letnim? To pytanie coraz częściej zadają sobie nie tylko poszkodowani.
Sprawcy jeszcze nie zatrzymano. Wierzymy jednak, że w tym przypadku sprawiedliwość nie każe na siebie długo czekać, a przedsiębiorcy szybko odzyskają, choć część skradzionych przedmiotów.
- Ratowali biegacza. Wypadł z noszy, a przyczepka quada ratowniczego miała po nim przejechać
- Mikołaj Kęsik srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym!
- Prohibicja w gminie Miłomłyn. Między 22 a 6 rano nie kupisz tam alkoholu!
- Marketowi oszuści. Skroili ostródzki market budowlany na 1000 złotych!
- Strażacka Izba Pamięci Gminy Ostróda — Wójt Fijas odpowiedział na interpelację
- Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym
- Powiat ostródzki: Nowe oferty pracy (15-22.06)
- Adrian Przybyła wygrał X Półmaraton św. Jerzego. Świetny bieg Sandry Kopiczko
- Przysięga wojskowa w Morągu. Mamy nowych żołnierzy

